6000 TL'ye R5 5600X sistem toplanır mı?

O fiyata 10700K alınıyor, 200 liraya ekran kartı alacağınıza Intel'in dahili grafik birimini kullanabilirsiniz.

Herkes niye bu kadar tepki vermiş anlayamadım, ekran kartını ileride alacak belli ki.

Teşekkürler tavsiye için anakartı ne almalıyım veya neye göre almalıyım

İşlemci:

Anakart:

Kasa:

Sıvı soğutma:

veya

RAM:

SSD:

Daha güçlü işlemci ve ekran kartı alana kadar idare edebilecek dahili grafik birimi. :)

Oyun için ekran kartının iyi olması lazım. Siz diyorsunuz 200TL ekran kartı 200 TL anca 2 kg et alırsınız.

Sistem çalışsin yeter diye dedim ekran kartını 1 2 ay sonra daha iyi alacağım ama et mantıklı geldi

Veya

Daha güçlü işlemci ve ekran kartı alana kadar idare edebilecek dahili grafik birimi. :)

Teşekkürler

Ryzen 5 5600X + 200 TL ekran kartı = Lamborghini Gallardo + Tofaş motoru
İş için toplayacaksanız ideal (Yazılım falan), Oyun için büyük hata olur.

İşlemci:

Anakart:

Kasa:

Sıvı soğutma:

veya

RAM:

SSD:

250GB SSD ve XPG kasa değişebilir bence. 500GB F/P M.2 SSD'lerin stokları bitmiş sanırım, A2000 bile bulamadım. A2000 stokları bekleyebilirsiniz.

Sizin sistem bütçeyi aşıyor birazcık.

@Ardaaa11 Sıvı soğutma tarafında iyi bir ayrıcalığı var Invander kasasının. Fiyatına göre çok iyi bence. 10700K gibi bir işlemci için hava soğutmayı pek mantıklı bulmuyorum. Zira güzel bir O.C yapmak istediğinde tam verimli olmayacaktır, 1000TL'e Noctua almadığı sürece. :)

Geri
Yukarı