6000 TL'ye sistem toplama

Bütçe
6000

MEB18

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bütçem maksimum 6000 TL aşağıya yazdığım iki bilgisayarın tek farkı işlemcileri. Biri R5 1600 diğeri R5 1600 AF.

Bu R5 1600.

Bu da R5 1600 AF.

Oyun amaçlı alıyorum site güvenilirliği açısından da bakacak olursak hangisi daha mantıklı sizce?
Ayrıca bilgisayara zarar gelmemesi açısından deposuna gidip kendim alabilirim bu şirketler buna izin veriyor mu acaba bir bilginiz var mı?

AliExpress'e güvenmiyorum pek hocam.

Kasa kötü.

Bu da R5 1600 AF.

SSD kötü.
2 sistemde alınmaz.

Ekran Görüntüsü (542).png

Kasa kötü.

SSD kötü.
2 sistemde alınmaz.

İncehesap'ta ki sistemde kasa özelleştirmesi mevcut benim kasa hakkında pek bir bilgim yok arkadaşa ne önerirsiniz?
Sistemin fiyatı 5.700 TL geriye kasayı özelleştirmek için 300 TL para kalıyor bütçesini 63 TL esnetip oradaki kasalardan istediğini rahatlıkla alabilir

Eki Görüntüle 1016920

İncehesap'ta ki sistemde kasa özelleştirmesi mevcut benim kasa hakkında pek bir bilgim yok arkadaşa ne önerirsiniz?
Sistemin fiyatı 5.700 TL geriye kasayı özelleştirmek için 300 TL para kalıyor bütçesini 63 TL esnetip oradaki kasalardan istediğini rahatlıkla alabilir

Hocam oradaki Cougar markasını ilk kez duyuyorum.
Diğer kasalar Game Power.
Corsair kasalarda ise PSU'su sıkıntılı yani oradaki kasalar 5 para etmez.

Hocam oradaki Cougar markasını ilk kez duyuyorum.
Diğer kasalar Game Power.
Corsair kasalarda ise PSU'su sıkıntılı yani oradaki kasalar 5 para etmez.
Anladım. 6 bin fiyat bandına baktığımda sürekli biryerlerden kısmışlar gibime geldi benimde. Ya SSD si kronik sorunlu Yada Kasa vs. Sanırım bu bantta doğru düzgün bir kasa yok :(

Anladım. 6 bin fiyat bandına baktığımda sürekli bir yerlerden kısmışlar gibime geldi benim de. Ya SSD'si kronik sorunlu ya da Kasa vs. Sanırım bu bantta doğru düzgün bir kasa yok :(

Hocam ileriye dönük APU sistem toplanabilir.
Uygun bütçeye.
İleride ekran kartı alırsınız.

Hocam ileriye dönük APU sistem toplanabilir.
Uygun bütçeye.
İleride ekran kartı alırsınız.

APU almak istemiyordum hocam ama 50 100 lira esnetebilirim bütçeyi kasayı ve SSD'yi değiştirirsek alınabilir mi bilgisayar.
Bu arada geçici olarak alıyorum bilgisayarı 2 sene sonra satıp güncel bir bilgisayar almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hangi oyunları oynayacaksınız?
Hafif oyunlar ise 10100 işlemci alabilirsiniz.
@Vardem

Geri
Yukarı