6000 TL'ye sistem toplama

Bütçe
6000
Hangi oyunları oynayacaksınız?
Hafif oyunlar ise 10100 işlemci alabilirsiniz.
@Vardem

Zone 1680 [Oyun Fatih'i] | R3 1200 RX 5500XT 4G DDR4 8GB 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Hocam bütçeyi biraz daha arttırarak bunu alabilirim aslında kendimi biraz kasacağım ama hadi 7000 olsun bütçe neleri artırmam yeterli olacaktır bu bilgisayarda RAM 16 GB olacak depolama alanını 1 2 ay sonra yükseltsem de yeterli olacaktır. İşlemciyi yükseltmeme gerek var mı sizce anakart da aynı şekilde.
Hangi oyunları oynayacaksınız?
Hafif oyunlar ise 10100 işlemci alabilirsiniz.
@Vardem

Witcher 3 CS:GO Valorant GTA 5 tarzında oyunlar oynayacağım hocam.

Son düzenleme:
Zone 1680 [Oyun Fatih'i] | R3 1200 RX 5500XT 4G DDR4 8GB 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Hocam bütçeyi biraz daha arttırarak bunu alabilirim aslında kendimi biraz kasacağım ama hadi 7000 olsun bütçe neleri artırmam yeterli olacaktır bu bilgisayarda RAM 16 GB olacak depolama alanını 1 2 ay sonra yükseltsem de yeterli olacaktır. İşlemciyi yükseltmeme gerek var mı sizce anakart da aynı şekilde.
Bu sistemin ahı gitmiş vahı kalmış.

Şöyle diyeyim, 11400 ya da 10400 ile bir sistem toplayıp, ekran kartı stoklarının düzelmesini beklersen çok mükemmel bir sistemin olur. Tabi bu yıl sonuna kadar beklemen demek olabilir.

Diğer seçenek ise 4650G ile sistem toplamak, seni iyi kötü idare eder rekabetçi oyunlarda.

Son seçenek ise bu fiyatta iyi ekran kartı koymak için diğer parçalardan kısılmış bir sistem oluyor. Büyük ihtimalle bu sistemi adam etmek için bir kaç bin lira daha vermen gerekecek ileride.

Seçim senin, ona göre tavsiye vereceğim.

Bu sistemin ahı gitmiş vahı kalmış.

Şöyle diyeyim, 11400 ya da 10400 ile bir sistem toplayıp, ekran kartı stoklarının düzelmesini beklersen çok mükemmel bir sistemin olur. Tabi bu yıl sonuna kadar beklemen demek olabilir.

Diğer seçenek ise 4650G ile sistem toplamak, seni iyi kötü idare eder rekabetçi oyunlarda.

Son seçenek ise bu fiyatta iyi ekran kartı koymak için diğer parçalardan kısılmış bir sistem oluyor. Büyük ihtimalle bu sistemi adam etmek için birkaç bin lira daha vermen gerekecek ileride.

Seçim senin, ona göre tavsiye vereceğim.

Anladım hocam 6500 7000 TL'ye çıksam bu ekran kartıyla 1650'yle yani 5500XTyle değil adam etmem için yeterli olacak mıdır?

Anladım hocam 6500 7000 TL'ye çıksam bu ekran kartıyla 1650'yle yani 5500XTyle değil adam etmem için yeterli olacak mıdır?
1650'yi adam olmuş bir sistemde göremezsin ki? :D Kartı kendim kullanıyorum ve performansı içler acısı.

5500XT gayet iyi bir kart ama fiyatı çok pahalı. Attığın sistemlerde A320 anakart kullanılmış ve bu anakartların neden üretildiğini ben de bilmiyorum. Öyle kötü diyeyim :D

GG-2'den örnek vermek gerekirse;
SSD şunla değişse: Patriot 240 GB Burst PBU240GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Anakartı şöyle yapsak: Gigabyte B450M S2H V2 AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Aynı Ram'den alsak: https://www.hepsiburada.com/adata-x...Db0HltFzm1djuF3zjKuJxcDlR06_hpqgaAt7BEALw_wcB
Fiyat 1000 TL'nin üstüne çıktı bile. Artan parçaları da satsan, etse etse 500 TL eder.

1650'yi adam olmuş bir sistemde göremezsin ki? :D kartı kendim kullanıyorum ve performansı içler acısı.

5500XT gayet iyi bir kart ama fiyatı çok pahalı. Attığın sistemlerde A320 anakart kullanılmış ve bu anakartların neden üretildiğini ben de bilmiyorum. Öyle kötü diyeyim :D

Gg-2'den örnek vermek gerekirse;
SSD şunla değişse: Patriot 240 GB Burst PBU240GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Anakartı şöyle yapsak: Gigabyte B450M S2H V2 AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Aynı RAM'den alsak: https://www.hepsiburada.com/adata-x...Db0HltFzm1djuF3zjKuJxcDlR06_hpqgaAt7BEALw_wcB
Fiyat 1000 TL'nin üstüne çıktı bile. Artan parçaları da satsan, etse etse 500 TL eder.

Hocam PC hocası-GG2'yi alıp SSD'yi değiştirerek kullansam 2 yıl idare eder mi beni? Satarım sonra bilgisayarı.
MANTIS-1650 / AMD Ryzen 3 1200 / ASUS TUF GTX 1650 OC P 4GB / 8GB RAM / 240GB SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
bu nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı