6000 TL'ye üniversite ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
6000 TL

Hocam bir ürünü inceleyin. Fiyatına göre iş görüyor. İnternetten benchmark ve inceleme videolarını siz de göz atın. İşlemcisi fena değil, ram laptoplar için standart, hafızası az ama hard disk kullanabilirsiniz. Ekran kartı güzel. İşletim sisteminin olmaması zaten 700-1500TL indirim sağlıyor. IPS ekran, Ekran lakin 60Hz.
Dediğim gibi, berbat kasa kalitesine sahip ısınma sorunlu bir model, alınmaz.
Benim laptok 2014 model o bile 95'e çıkmıyor CS de istersek fan ayarlarından ayarlayabilirz.

En iyisi.
Hala anlamıyorsunuz, normal ısınma ile ısınma sorunu farklı şeyler. Normal ısınma bilgisayar yüke girince bilgisayarın normal derecelere çıkmasıdır, ısınma sorunu ise çok basit bir işlemde bile işlemci sıcaklığının aşırı derecede yükselmesidir, böyle durumlarda soğutma sistemleri yetmiyor. Casper kendi bilgisayarını üreten bir firma değil, parçalarının tamamı Çin'deki dandik fabrikalardan geliyor, anakartları sorunlu, kasaları kalitesiz plastik, başarısız soğutma, bu yüzden de i5-10300h gibi ısınan bir işlemciyi soğutabilecek bir performans sağlayamıyor. Bu model yerine aynı fiyata soğutması çok daha başarılı modeller alınabilir.

Hala anlamıyorsunuz, normal ısınma ile ısınma sorunu farklı şeyler. Normal ısınma bilgisayar yüke girince bilgisayarın normal derecelere çıkmasıdır, ısınma sorunu ise çok basit bir işlemde bile işlemci sıcaklığının aşırı derecede yükselmesidir, böyle durumlarda soğutma sistemleri yetmiyor. Casper kendi bilgisayarını üreten bir firma değil, parçalarının tamamı Çin'deki dandik fabrikalardan geliyor, anakartları sorunlu, kasaları kalitesiz plastik, başarısız soğutma, bu yüzden de i5-10300H gibi ısınan bir işlemciyi soğutabilecek bir performans sağlayamıyor. Bu model yerine aynı fiyata soğutması çok daha başarılı modeller alınabilir.

Ama sizinkiyle oyun oynayamaz.

Haklısınızdır hocam. Ürünü canlı olarak görmedim ve incelemede bulunmadım. İnternette o fiyatlarda bu ürünü gördüm. Daha iyi bir ürünü görürseniz ya da biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim.

Bu fiyata adam akıllı oyun oynatabilecek laptop yok, bütçenin biraz artması lazım.

Bütçe dahilinde;

https://www.hepsiburada.com/acer-as...ilir-bilgisayar-nh-q99ey-002-p-HBCV000007WZ9G

Hocam bu Acer'li sistemi kütüphanede falan kullanabilirim acaba çok ses yapar mı? Bir de bütçe 7-7.5 olursa hangi laptopu önerirsiniz. @egeoz316

https://www.hepsiburada.com/acer-as...ilir-bilgisayar-nh-q99ey-002-p-HBCV000007WZ9G

Hocam bu Acer'li sistemi kütüphanede falan kullanabilirim acaba çok ses yapar mı? Bir de bütçe 7-7.5 olursa hangi laptopu önerirsiniz. @egeoz316
Bütçe 7500'e çıkarsa seçenekler artar.

Günlük kullanımda sessizlerdir.

Berbat kasa kalitesine sahip ısınma sorunlu bir model, alınmaz.
Hocam belirtmiş olduğunuzu ürüne baktım ve oyunlarda hiç stabil bir FPS vermiyor. Bahsetmiş olduğum 1650'li sürümlerde oyunlarda bariz bir üstünlük var. Kasa kalitesine gelecek olursak, arkadaş ürünü bizzat görerek incelesin. Kasa kalitesi kişiden kişiye de değişir, kullanımına göre de değişir.

Geri
Yukarı