60000 TL laptop önerisi

Bütçe
60000

bedirhand

Hectopat
Daha fazla  
Halihazırda MacBook Air kullanıyordum ancak oyun oynamak istediğim için satıp oyun oynayabileceğim bir laptop almak istiyorum. Ayrıca oyun yapımı ve kod yazma ile de uğraşıyorum. Bütçem 60k. Ancak bilgisayar alırken tek düşüncem fazla FPS değil; okula götürdüğümden taşınabilirlik, sessizlik, soğutma, malzeme kalitesi gibi detaylara da çok önem veriyorum. Bu kriterlerimi karşılayabilecek bilgisayarlar üst segmentte olduğundan ve bütçem onlara yetmeyeceğinden üst segment bilgisayarların eski modellerine bakmaya karar verdim. Düşündüğüm bilgisayarlardan biri:
Frame Generation teknolojisinden mahrum kalması büyük bir eksik ama kalitesi çok cazip geliyor. Sizin öneriniz ne olur? Bu bütçede alınabilecek en mantıklı bilgisayar nedir?

G16 alınır. @bedirhand

ROG kesinlikle güzel bir tercih olur.2.3kg ağırlığı ile taşınabilirlik açısından bir Gaming laptop için iyi bir ağırlık bence. Ayrıca Thunderbolt girişinden 100W kadar şarj destekliyor. Yani yanınızda 280W'lık koca adaptörü taşımak zorunda değilsiniz (eğer taşıdığınız yerde yüksek performans gerektiren bir iş yapmayacaksanız).kalite noktasında ise dediğiniz gibi üst segment bir cihaz zaten.

Omen 16 almayın anakart kronik sorunlu.

G16 ile arasında kalmıştım zaten tavsiyeleriniz için teşekkürler. İçinde 4070 olan bir laptopun 1920x1200 olması can sıkıyor biraz, Razer'ın ekran kalitesi de çok çok önde. 3070 Ti ile 4070 arasında devasa diyebileceğimiz bir fark var mıdır, Razer'a o parayı vermek çok mu yanlış olur sizce?

G16 ile arasında kalmıştım zaten tavsiyeleriniz için teşekkürler. İçinde 4070 olan bir laptopun 1920x1200 olması can sıkıyor biraz, Razer'ın ekran kalitesi de çok çok önde. 3070 Ti ile 4070 arasında devasa diyebileceğimiz bir fark var mıdır, Razer'a o parayı vermek çok mu yanlış olur sizce?

Nitro 16 almak çok daha iyi bir seçenek olacaktır.

G16 ile Nitro 16 soğutması benzer. İşlemciler yakın hatta aynı bile denebilir. ROG birazcık daha premium hissettirir. Son karar sizin.

Geri
Yukarı