60000 TL'ye ofis için PC önerisi

Bütçe
60.000

Mithrandir41

Hectopat
Yer
Barking
Arkadaşlar merhaba. Ofisteki bilgisayarimi yenilemem gerekiyor. Yaklasik 50-60 bin TL bir bütçe ile uzun sure beni idare edecek bir sistem alacagim. Hazir da olur kendim de toplayabilirim gerekirse. Sistemin yapilandirmasini belirleyecek birkac detay vermek gerekirse; gunluk olarak SQL datadan rapor almam gerekiyor. Excel'i cok aktif kullanıyorum. Rapor yaklasik 1 saat surebiliyor. Zaman zaman Management Studio'da calismam gerekiyor. CCTV kameralardan kayit izlemem gerekiyor bazen ayni anda 3-4 pencere birden bunun icin IVMS-4200 yazilimini kullanıyorum. Ve bunlari bazen evden RDP ya da AnyDesk ile baglanip yapiyorum. Sirket icinde kullandigimiz programlar var ve bende ayrica birkac servis calisiyor. En cok belirleyici olan sanirim VMware kuracagim bu alacagim bilgisayara. Kafamda biraz toparladim sistemi ama fikir almak istiyorum. Sizce hangi parcalarla ilerlemeliyim? Ekran kartini yuksek bir şey almama gerek var mi? RX 6700 XT yeterli olur mu elimde bir tane var cunku? RAM tarafinda 32 GB DDR5 RAM dusunuyorum. Tabii bunlarin haricinde Dell'den workstation da alabilirim direkt, aklimdaki modeli asagiya birakiyorum. Fikirlerinizi paylasirsaniz sevirinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı