6000TL Bilgisayar Toplama

ShadowaiN

Centipat
Herkese merhaba,

Ben 6000-7000 TL civarı bir bütçeyle bilgisayar toplamayı düşünüyorum ancak bu konudaki bilgim gerçekten sınırlı ve yardıma ihtiyacım var. Bu fiyata monitör, klavye, mouse dahil olabilirse çok iyi olur. Oynadığım oyunlar genellikle CS:GO, Dota 2 gibi oyunlar oluyor. Yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı 2500TL indirimdeydi. Şansına bugün bitmiş. 6000TL'den 6500TL olmuş. Kontrol edersen indirime sürekli giriyor hepsiburada üzerinden. Bu şekilde alabilirsin. İlerde bir adet RAM daha ekleyip kullanabilirsin. Gerçi bütçen de var aynı RAM'den ekleyip bu sistemi alabilirsin. Fiyatları uygun olan sitelerden alabilirsin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    55,7 KB · Görüntüleme: 47
Ekran kartı 2500TL indirimdeydi. Şansına bugün bitmiş. 6000TL'den 6500TL olmuş. Kontrol edersen indirime sürekli giriyor hepsiburada üzerinden. Bu şekilde alabilirsin. İlerde bir adet RAM daha ekleyip kullanabilirsin. Gerçi bütçen de var aynı RAM'den ekleyip bu sistemi alabilirsin. Fiyatları uygun olan sitelerden alabilirsin.
Adam monitör dahil demiş sen ssd bile koymadan 6500 TL yapmışsın :D

Teknobiyotik sitesinde 6848 TL tutuyor.
teknobiyotik_6800TL.jpg

Ekran kartı iyi ama işlemci zayıf. CSGO işlemci odaklı bir oyun. Bu yüzden işlemcinin önemi fazla olmalı
Hocam şöyle bir video buldum sizin önerdiğiniz işlemciyle benim linkteki işlemciyi kıyaslıyor. Çok bir fark göremedim ama siz neden daha zayıf olduğunu detaylandırabilirseniz sevinirim. Teşekkürler,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam şöyle bir video buldum sizin önerdiğiniz işlemciyle benim linkteki işlemciyi kıyaslıyor. Çok bir fark göremedim ama siz neden daha zayıf olduğunu detaylandırabilirseniz sevinirim. Teşekkürler,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tek çekirdek hızında 700 MHz fark var.
Çoklu çekirdekte ise 100 MHz fark var.
İkisi de 6 çekirdek ama R5 3600'de 6 izlek daha var (Hyperthreading)
R5 3600 de Overclock yapılabilir.

Tek çekirdek hızında 700 MHz fark var.
Çoklu çekirdekte ise 100 MHz fark var.
İkisi de 6 çekirdek ama R5 3600'de 6 izlek daha var (Hyperthreading)
R5 3600 de Overclock yapılabilir.

Hocam teşekkür ederim cevap için.

Aşağıya vatanda gördüğüm bir sistem ekliyorum, vakti olan arkadaşlar yorumlayabilirse sevinirim. Teşekkürler,

AMD R5 3600-DUAL RTX2060 EVO 6GB-PRIME B450M-K-OCZ 500GB NVME-CRUCIAL 16GB RAM - Vatan Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı