600W PSU seçimi

Rafi Hızlı

Kilopat
Merhaba, bir kaç gün sonra UBER sistemi satın alacağım. Normalde içinde FSP RA550 PSU vardı fakat ellerinde kalmamış yerine Gamepower PSU koymuşlar. Şahsen ben Gamepower alma taraftarı değilim çünkü marka hakkında pek bir fikrim yok tamam çin malı ama merdiven altı çin malı mı o kısımdan tam emin değilim. Alttaki listede alabileceğim PSU'ları sıraladım fakat hangisini alma konusunda gerçekten çok kararsızım internette veya arkadaş çevresinde hangisini sorsam onu alma bunu alma diyorlar ben hangisini alacağım? :D. Normalde Corsair VS550 alacaktım ona da iyi demiyorlar Xigmatek'te alma diyorlar Cooler Master Elite'te 80+ sertifikası yok. Sertifika olarak bakacak olursak en mantıklısı Gamepower gibi duruyor ama dediğim gibi marka hakkında pek bir bilgim olmadığı için kararsız kaldım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Not: Sadece bu PSU'ları alabiliyorum.

GamePower GP-650 APFC 14cm 80+ Bronze 650W Power Supply (takılı olan)
Corsair VS550 550W 80+ White Power Supply +86,37 TL
Xigmatek EN40711 600W X-Power X-Calibre 600 80+ (Düz 80+ sanırım bu da White) +97,89 TL
Cooler Master Elite V3 600W Aktif PFC 120mm Fanlı Power Supply (80+ sertifikası yok) +115,16 TL

Corsair VS550 almanı öneririm.
Ben de normalde onu düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla builder versiyonu güncel olanmış. Forumda olan o. Sanırım alacağım sitedeki güncel olmayan yani emin değilim yine de :)

Bu sistemde SSD'yi XPG SX8200 512 GB, işlemciyi Ryzen 2600X seçerek alabilirsiniz. 100₺ daha ucuz oluyor. Kasanın dediğim bileşenler seçilmemiş halleri (Ryzen 1600, Adata SU630 480 GB) ile detaylı sistem testi videoları da mevcut. Hatta videoda "UBER Killer" yazmışlar. 😄
O kasada CPU ve GPU sıcaklık değerleri gayet iyi.
Değişiklikler yapmadan bile alınabilir o zaman fiyatı montaj dahil 3573₺ oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu sistemde SSD'yi XPG SX8200 512 GB, işlemciyi Ryzen 2600X seçerek alabilirsiniz. 100₺ daha ucuz oluyor. Kasanın dediğim bileşenler seçilmemiş halleri (Ryzen 1600, Adata SU630 480 GB) ile detaylı sistem testi videoları da mevcut. Hatta videoda "UBER Killer" yazmışlar. 😄
O kasada CPU ve GPU sıcaklık değerleri gayet iyi.
Değişiklikler yapmadan bile alınabilir o zaman fiyatı montaj dahil 3573₺ oluyor.

Montajda sıkıntı yok hepsini ben yaparım hatta işlemciyi yükseltince UBER sistemden daha ucuza bile denk geliyor evet ama konu PSU konusu ve verdiğin linkte PSU hakkında hiç bir bilgi yok sadece 500W olduğu yazıyor :D

Montajda sıkıntı yok hepsini ben yaparım hatta işlemciyi yükseltince UBER sistemden daha ucuza bile denk geliyor evet ama konu PSU konusu ve verdiğin linkte PSU hakkında hiç bir bilgi yok sadece 500W olduğu yazıyor :D
Aerocool psu konusunda sıkıntısı olan görmedim forumda. E adamlarda videolarında cayır cayır AAA oyunları oynuyor, sıcaklıklar ortada. Bir sorun olacağını sanmıyorum. He içiniz rahat etmezse 182₺ farkla High Power 500w 80+ Bronze seçebilirsiniz. Ama ikisi de aynı gücü verebiliyor. Ben de kardeşime bu sistemi alacağım. Tabi elindeki laptobu satabilirse. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı