60Hz İle 75Hz Arasında Renk Farkı

hamza4kgul

Hectopat
Öncelikle merhaba. Bilgisayarıma format attıktan sonra görüntü ayarlarını yaparken monitörümün HZ değerini 60'tan 75'e yükselttim ve gözle görülür, büyük ölçüde bir renk değişikliği oldu. 60Hz'de renkler normalken, 75Hz'de fazlaca koyu görünüyor. Biraz araştırdım ancak sonuç bulamadım. Renk ayarlarıyla manuel şekilde kendim oynamayı denedim ancak yine bir sonuç elde edemedim. Bunun sebebi ne olabilir, aslında 75Hz'de ki renk değerleri normalde benim gözüme mi garip geliyor? (Böyle olduğunu hiç sanmıyorum) (HDMI kablosu kullanıyorum, ekran kartım GTX 1070)

Böyle bir şey söz konusu olamaz. Ekranın tazeleme değerini değiştirmeniz renk ayarlarını etkilemez. Birbirinden bağımsızdır. Monitörünüzü belirtin, Hertz değerini değiştirdiğiniz menünün ekran görüntülerini atın. Ekran kartı sürücüsünün renk ayarlarını belirtin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı