Çözüldü 60Hz mi 120Hz mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusufak71

Hectopat
ASUS FA506IU-BQ078
Laptopunu almayı düşünüyorum.
Sırf 60Hz olduğu için almak istemeyenler var.
Sizce 60Hz ile 120Hz ekran çok fark eder mi?
120Hz 60Hz'e göre batarya ömrünü daha mı hızlı bitirir?
(Laptop modelini yanlış yazmışım şimdi düzelttim.)

Son düzenleme:
Çözüm
120Hz'den daha iyi bir oyun deneyimi yaşarsınız. Ancak iş veya başka şeyler için alacaksanız. 60Hz daha uygun olacaktır.

Hızlıcevap olarak her konuya hızlıca cevap vermeye çalışıyoruz. Eğer ki bir kusurumuz olursa kusura bakmayın.
Arada fark var mı evet var.Fakat oynadığınız oyunda 120 fps alamayacaksanız bir önemi kalmıyor.120 fps almak için ayarlarınızdan kısmak zorunda kalıyorsunuz bir süre sonra buda pek mantık işi gelmiyor açıkçası.

Kullanım amacı, kullanım amacına bağlı olarak oynadığınız oyunlar önemli bu ikilemde. Eğer oyun için alacaksanız ve aldığınız ürün oynayacağınız oyunlarda 120FPS sağlayabilecekse düşünmeden tercih edin derim.

Bu özellikteki bir bilgisayar ile 100 e yakın FPS alabilirim diye düşünüyorum tabi ekranın 120Hz olması gerek
144 Hz monitör kullanan biri olarak söylüyorum. CS:GO gibi hızlı oyunlarda 144 Hz ve üstünde fark anlaşılır durumda fakat GTA 5 gibi oyunlarda 70-80 FPS aralığında bile çok akıcı bu akıcılık fark edilebilecek düzeyde. Bu monitörü aldıktan sonra cidden 60 Hz monitörde oyun oynama isteğim gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı