60Hz monitör mü yoksa 75Hz monitör mü?

Uğur Çelebi

Decapat
Başlıkta da görüldüğü üzere bu 2 farklı Hz değerinin arasındaki farkı biz gözümüz ile fark edebilir miyiz? 144 Hz ile 60 Hz gibi olmasa da hatrı sayılır bir performans artışı olur mu?

Çözüm
Ama 144Hz alinacaksa 144 FPS verebilecek sistemde lazim. Yani sadece monitör odakli bakmayin. Sizin dediniz ferrari almak degil şahine modifiye yapmak gibi olur yoksa. :)
Ya usta 144 Hz ve 144 FPS mantığıyla bakmayın şu işe. Monitör yıllarca kullanılan bir bileşendir. İleriye dönük alınırsa çok iyi olur.
Hocam ben E-Sporcu değilim veya öyle CS:GO dur Fortnite dır o tarz HZ farkını hissedebileceğim oyunlarda oynamıyorum zaten şuan hâli hazırda bir sistemim yok RX 580'li sisteme geçip 60 veya 75 HZ bir monitör düşünüyorum 144 HZ çok iyi ama çok pahalı geliyor. Zaten RX 580'de atıyorum AC Oddysey gibi oyunlarda 144 FPS'ye ulaşamadığı için pek farkını hissedeceğimi sanmıyorum.

Hocam Vatan Bilgisayar'da 60 HZ 5 ms monitör 420 TL sizin önerdiğiniz 144 HZ monitörler ise 1200 TL'den başlıyor müthiş bir fark var.
Hocam bana bu mesajınızın bildirimi gelmemiş, öyleyse bütçenize hangisi rahat geliyor ise onu alın. Monitörün yenileme hızını arttırmanızda yardımcı oluruz isterseniz.

Geri
Yukarı