60Hz monitörün FPS değerini arttırmak mümkün mü?

BOTGrey

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, birkaç gün önce monitörü hiçbir şekilde 144 Hz kullanamadığımı söylemiştim o yüzden satılana kadar 60 Hz kullanacağım ancak ekran 60 Hz olduğu için FPS de 60'dan yukarı göstermiyor. Monitörde G-Sync teknolojisi var ekran kartım RTX 3060 ama laptop acaba bu monitörün 60 Hz bile olsa yüksek FPS değeri gösterme şansım var mı? FreeSync G-Sync vs. gibi şeylerle galiba mümkünmüş nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, birkaç gün önce monitörü hiçbir şekilde 144 Hz kullanamadığımı söylemiştim o yüzden satılana kadar 60 Hz kullanacağım ancak ekran 60 Hz olduğu için FPS de 60'dan yukarı göstermiyor. Monitörde G-Sync teknolojisi var ekran kartım RTX 3060 ama laptop acaba bu monitörün 60 Hz bile olsa yüksek FPS değeri gösterme şansım var mı? FreeSync G-Sync vs. gibi şeylerle galiba mümkünmüş nasıl yapabilirim?

Bunun için grafik kartının uygulamasında bazı ayarlar var Hertz arttırma gibi ama çok fazla olmuyor ulaşabilecek maksimum değere kadar çıkıyor.
Bende 75 Hertz ASUS VP27 serisi monitor var ben en fazla 120 yaptım ama oyunlarda bu değer 120 olmadı sadece Windows ekranında oldu. DLSS kulan birde Hertz arttır (monitöre OC yapmak).

Son düzenleme:

100 FPS'de alsanız fark etmeyecektir hocam önemi olacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı