60Hz'de ekrana sığmayan görüntü

Kerim Arslaner

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 60Hz monitörüm var ama 60Hz de kullanınca ekrana sığmıyor 59 da aynı şekilde 50 de sığıyor ama bazen bilgisayarı açtığımızda sağ tarafında siyahlık oluyor. 50Hz'den 60'a çekip tekrar 50Hz çekiyorum düzeliyor. Ekran kartım RX550 bu olay abimin yanlışlıkla monitördeki tuşlara değdikten sonra oldu. Kablo değiştirsek düzelir mi? Monitörun tuşlarından düzelmiyor. Sadece 50Hz çekince düzeliyor.

Siz benim dediğim görüntü oranını yaptınız değil mi? Monitörün tuşları var sağ önde en solda Auto yazan yerdeki tuşa basar mısınız?

60 Hz çekip Auto'ya basıyorum olmuyor yine de.
Siz benim dediğim görüntü oranını yaptınız değil mi? Monitörün tuşları var sağ önde en solda Auto yazan yerdeki tuşa basar mısınız?

Galiba çözümü yok bu sorunu.

Resim atma şansınız var mı?

resim_2021-04-13_214831.png

Ekran görüntüsünde tam olarak gözüküyor.

2fc0d570-774a-4d75-bdb5-009299803059.jpg

2. resim de telefondan çektim sağ üstte kapatma tuşları falan gözükmüyor böyle.

Hocam aynı sorunu yaşıyordum. Ekran hz oranını artıttırınca düzeldi. Radeon Software uygulaması üzerinden özel öznürlük oluşturma menüsünden yeni bir çöznülrük ayarı oluşurdum. Oluşuturma menüsünde çözünürlük 1920x1080 hz oranını ise sırasıyla birer birer artıyırdum örneğin ilk olarak 61 deniyordum daha sonra Windows görüntü bağdaştırıcısından 61 hertz olarak seçiyordum düzelmesse hz oranını 62 olarak değiştirtordum en son bende 64 hz de düzeldi. Belki siz de de işe yarayabilir. Eğer anlamazsanız yarın daha detaylı bir şekilde anlatabilirim.

Hocam aynı sorunu yaşıyordum. Ekran Hz oranını artıttırınca düzeldi. Radeon Software uygulaması üzerinden özel öznürlük oluşturma menüsünden yeni bir çöznülrük ayarı oluşurdum. Oluşuturma menüsünde çözünürlük 1920x1080 Hz oranını ise sırasıyla birer birer artıyırdum örneğin ilk olarak 61 deniyordum daha sonra Windows görüntü bağdaştırıcısından 61 Hertz olarak seçiyordum düzelmezse Hz oranını 62 olarak değiştirtordum en son bende 64 Hz de düzeldi. Belki siz de de işe yarayabilir. Eğer anlamazsanız yarın daha detaylı bir şekilde anlatabilirim.

Düzeliyor ama göev çuuğunda yeşil yeşil şeyle yanıp duruyor.
Biraz yakınlaştırırsanız belli oluyor

c9da88b4-bd11-4240-bf98-f90996467f69.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı