6190 TL'ye 1660 Super alınır mı?

Nvidia şart ise, yukarıdaki arkadaşa katılıyorum 3050 alınabilir. Ya da AMD tarafinda rx6600.
Bir soru ben eklemek istiyorum, rx590 dan 6600x geçmek mantıklı olur mu?

@iCommen ben 5500 XT 8 GB'dan (590 ile performansı aynıdır) 6600 XT'ye geçtim performans direkt ikiye katlandı. Arada ciddi fark var. Düz 6600 ise bu karttan çok düşük yalnızca yoksa o da bayağı güçlü 2060 Super ile aynı seviyede. 590'dan ikisine de gözün kapalı geçebilirsin.
Teşekkür ediyorum dostum, r5 2600 6600x besler mi peki?

Ryzen 5 2600 x işlemcim var işlemci yükseltmesi yapmadan, hangisini önerirsiniz?

6600 alabilirsin işlemcin bir sorun çıkarmaz, yeterli beslemeyi yapar. Saf kas gücünden oluşuyor kart, illa NVIDIA isterim dersen de 3050 var ama işte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ediyorum dostum, r5 2600 6600x besler mi peki?

6600 XT diyorsan darboğaz olur. 6600 ile daha uyumlu olurlar. Ben yine de en az 3300X/3600 gibi işlemcileri tavsiye ederim ideal performans için. İleride yükseltirseniz daha rahat edersiniz. @Lotototo senin için de aynı şekilde.

6600 alabilirsin işlemcin bir sorun çıkarmaz, yeterli beslemeyi yapar. Saf kas gücünden oluşuyor kart, illa NVIDIA isterim dersen de 3050 var ama işte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6600 XT diyorsan darboğaz olur. 6600 ile daha uyumlu olurlar. Ben yine de en az 3300X/3600 gibi işlemcileri tavsiye ederim ideal performans için. İleride yükseltirseniz daha rahat edersiniz. @Lotototo senin için de aynı şekilde.

Darboğaz her türlü yaşanacaktır. Belli bir süre kullanabilirsiniz ama ekran kartını tam performans kullanmak için işlemciyi yükseltmeniz daha iyi olur.

Darboğaz her türlü yaşanacaktır. Belli bir süre kullanabilirsiniz ama ekran kartını tam performans kullanmak için işlemciyi yükseltmeniz daha iyi olur.

Zen+ işlemcilerin tekli çekirdeği bu kadar gücü çok iyi besleyemiyor maalesef. AMD, 3000 serisinde resmen seviye atladı ve çekirdek gücü farkını %20'lere kadar çıkardı. Yine çoğu oyunda iş görür gerçi RDR2, Cyberpunk 2077 gibi ağır oyunlarda beslemede sorun yaşanmaz. Death Stranding, CoD gibi oyunlarda ise el mahkum tam performans almak zor olur.

Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Anlaşılan komple anakart,işlemci ve ekran kartı upgrade etmek daha mantıklı olacak. Diğer bileşenlerim yeterli gibi duruyor.

Geri
Yukarı