6200 TL'ye i5 8600 ve GTX 1060 6GB Sistem Toplama

Bu senenin AAA oyunlarının bazılarında yapıyor 8700 alıp kafanız rahat olsun, ayrıca ileriye dönük olur.
AAA galiba çok büük bütçeli oyunlar oluyor değil mi? Mesela PUBG-GTA V-Fortnite-CS:GO-Battlefield 1 AAA oyun mu oluyor? Ben genel olarak sadece bunları oynamayı düşünüyorum.

İ7 almıyorsanız bile en azından üstüne 100 lira daha ekleyip i5 8600K alın bence.
Eğer İ5 8600K alırsam overclock işlemcisi olduğu için soğutucu ve Z370 anakart almam lazım onun yerine bu anakarta i7 8700 almak daha mantıklı. Eğer overclock yapma anakart böyle kalsın dersen o zaman da boşuna işlemciye para ve içinde stok soğutucu olmadığı için soğutucuya gene para aralarındaki tek fark çarpan kilidinin açık olması özellik bakımından overclock yapmazsam hiç fark yok.

Daha çok bilindik markalar kullanmak istiyorum mesela Pahnteks markasını ilk defa duydum ve daha önce kimsenin o marka ssd önerdiğini görmedim. Zaten topladığınız sistem benimkinden tek artısı sanırsam i7 8700 olması onun dışında bendeki markalar bilindik ve "Kaliteli" diye tabir edilen markalardır eğer ben kendi hazırlaıdğım sisteme i7 8700 koyarsam yine aynı fiyata gelecektir 6000'e düşürdüm sistemin parasını Rami başka bi yerden satın alıyorum bu sayede 200 TL kar ediyorum vatande i7 8700 ile i5 8600 arasındaki fiyat farkı 400 TL civarı 6400'e denk geliyor ve daha kaliteli markalarla bu yüzden bana saçma geldi. Rami niye vatandan seçmedin derseniz Ram de indirim yapmıyorlarmış.

NOT:Sadece 27-28-29 Temmuz da geçerli %18 KDV inidirimi ile bulduğum fiyat.

Peki sen 2 RAM slotlu “Gaming” anakartla ve ejderhalı ekran kartıyla devam et ve haklısın Adata, Zotac ve Phanteks çok kalitesiz markalar bilindik değiller. 🤣🤣🤣
Ben sizin anakartınıza veya ekran kartınıza birşey demedim ki kalitesiz de demedim sadece o marka SSD'yi daha önce duymadım veya öneri yapanı görmediğimi belirtmek istedim genelde Corsair falan öneriyorlar birçok konu inceledim zaten oradaki tavsiyeleri dikkate alarak yaptım.

Ben sizin anakartınıza veya ekran kartınıza birşey demedim ki kalitesiz de demedim sadece o marka SSD'yi daha önce duymadım veya öneri yapanı görmediğimi belirtmek istedim genelde Corsair falan öneriyorlar birçok konu inceledim zaten oradaki tavsiyeleri dikkate alarak yaptım.
Alaycı bir dille yazdın ve bilindik kaliteli marka seçmediğimi söyledin. Eğer forumu daha iyi okursan söylediğim markaların gayet önerildiğini görürsün. Neyse bir önemi yok kolay gelsin sana.

Alaycı bir dille yazdın ve bilindik kaliteli marka seçmediğimi söyledin. Eğer forumu daha iyi okursan söylediğim markaların gayet önerildiğini görürsün. Neyse bir önemi yok kolay gelsin sana.
Alaycı bir dille yazmak istemedim belki öyle düşünmüş olabilirsiniz ama yinede özür dilerim ayrıca teşekkür ederim öneriniz için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı