64 bit işletim sisteminin 32 bit gibi görünmesi

yh57

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün sizlerden bu sorun için yardım isteyeceğim. Olayı anlatayım:
Bu bilgisayarım ilk aldığımda 64 bit idi ancak bi arkadaşa götürüp format attırdım arkadaşın CD'si 32 bit imiş PC 32 bit oldu. Ardından ben bu PC'yi 2 yıl kullandım sonra bozuldu Teknopazar adında bir tamirciye götürdüm bilgisayarımın ekran kartı ve harddiski yanmış harddiski hallettik ve adam benim PC'ye Windows 7 64 bit yüklemiş.
PC özelliklerinde de 64 bit olarak gözüküyor ancak bazı oyunlarda PC 32 bit gözüküyor ve bilgisayarda system64 yerine system32 var ve Windows'un içindeki bazı şeyler 64 bit. Sebebi nedir? Nasıl düzeltiriz? Yardım edebilir misiniz?

bandicam 2017-02-02 16-16-02-927.jpg
bandicam 2017-02-02 16-26-47-592.jpg

System64 diye bir dosya hiçbir zaman olmadı. 64-bit işletim sistemlerinde de System32 bulunur. Günümüzde halen birçok oyun ve yazılım 32-bit. Oyunlarda 32-bit gözükmesinin sebebi de bu.
Oyunla veya herhangi bir yazılımla ilgili bir sorun yaşıyorsan belirt.

Son düzenleme:
Sistem özelliklerinde 64bit yazıyorsa doğru olan budur. Her 64bit sistemde zaten System32 klasörü mevcut. Windows 7 mazide kaldı, Windows 10 64bit kurmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı