64-bit Windows mu kurulmalı, 128-bit Windows mu kurulmalı?

erkan4406

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
  • Pentium G4560 İşlemci
  • ASrock H110M DGS R3 Anakart
  • Adata XPG FLAME DDR4 4GB X2 Adet RAM
Windows 64-bit mi kurmam gerekir yoksa 128-bit mi kurmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski Windows sürümlerini kullanmak yerine güncel kalmak her zaman daha iyi.
Windows 10 işletim sistemini kurmanızı tavsiye ediyorum.
Ben 1803 sürümünü kullanıyorum. Çoğu kişi sorunlar yaşadığını belirtiyor bu sürümde ancak ben bir sorun yaşamıyorum.

Eski Windows sürümlerini kullanmak yerine güncel kalmak her zaman daha iyi.
Windows 10 işletim sistemini kurmanızı tavsiye ediyorum.
Ben 1803 sürümünü kullanıyorum. Çoğu kişi sorunlar yaşadığını belirtiyor bu sürümde ancak ben bir sorun yaşamıyorum.

Aynı sistemden 2 tane kurduk birini kardeşime birini bana.
Benim ekranı kırılan laptop içeresisinde WD 500 GB 5400 RPM - 8MB HDD bulunmakta.Ben bunu kullanacağım içerisinde Windons 7 Starder 32 BİT işletim sistemi bulunmakta.Bunu 64 BİT'e yükseltebilir miyim?

Kardeşime ise yeni 1TB HDD (7200 RPM) aldık.Bunun işletim sistemini USB bellek yöntemi ile nasıl yapacağım.

Ayrıca Windows 10 paralı diye biliyorum.Ücretsiz kullanabileceğimiz işletim sistemini nereden temin edebiliriz.

Satın alacağınız Windows 10 PRO ürün anahtarı sadece bir cihaz için kullanılır. OEM ürün anahtarı olarak geçer.
OEM ürün anahtarını anakart değiştirmediğiniz sürece sürekli kullanabilirsiniz.
Satın alacağınız ürün anahtarı anakart üzerine kayıt olacağı için format sonrası yeni bir ürün anahtarına ihtiyacınız olmayacak.

Şuan siz iki cihaz üzerinde işlem yapmak istediğiniz için iki tane almalısınız.

Satın alacağınız Windows 10 PRO ürün anahtarı sadece bir cihaz için kullanılır. OEM ürün anahtarı olarak geçer.
OEM ürün anahtarını anakart değiştirmediğiniz sürece sürekli kullanabilirsiniz.
Satın alacağınız ürün anahtarı anakart üzerine kayıt olacağı için format sonrası yeni bir ürün anahtarına ihtiyacınız olmayacak.

Şuan siz iki cihaz üzerinde işlem yapmak istediğiniz için iki tane almalısınız.

Zaman ayırıp verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı