64 MB video belleğini yükseltme

birlik15

Hectopat
Ekran kartım dxdiag'tan baktığıma göre 1024 MB ama ekran çözünürlüğünden baktığımda ise video belleği 64 MB kullanılıyor diyor. Bunu artırma yolum var mı, oluyorsa nasıl? Şimdiden teşekkürler.

Ekran kartında önemli olan bellek değil, GPU'dur. Sistem özelliklerinizi ve bütçenizi yazarsanız daha iyi bir ekran kartı önerebiliriz.

eaL9jB.png

ve

eojG27.png

yardımcı olur m?

Bu bir dizüstü bilgisayarmış. Ben masaüstü sandım. Konuyu açtığınız yer pek bilgi vermiyor. Dizüstü bilgisayarınızda ekran kartı değişimi mümkün değil.

Intel HD Graphics ekran kartınız (GPU) var ve belleği 64 MB. ANcak RAM'den kullanabilir ki zaten kullanıyor da, 1 GB olmuş. Ama bunun performansa hiçbir etkisi olmaz zira ekran kartında önemli olan GPU'nun gücüdür. Güçsüz bir GPU'ya 4 GB bellek dahi atasanız, performans alamazsınız.

Ayrıca HD Graphics işlemciye gömülüdür ve işlemci değişmedikçe ekran kartınız da değişmez.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı