6400 TL PC sizce alınmaya değer mi?

• Konuyu başlatan eth
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 581
Maalesef en fazla 7k bütçem.
Bu kadar düştüm kardeşim bundan başkası işine yaramaz 300 tl daha artır all bu makinayı.
Hocam sadece RTX 2060'lık sistem alırsanız iyi olmaz. Çünkü RTX için 2060 az kalıyor.
En fazla 7 bine bu var. 2060 Super'li. Geforce Espor PC-Master/GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB/AMD Ryzen 5 3500X/16GB DDR4/480GB SSD/Geforce Espor PC | ITOPYA
Aynen aynen bu daha iyi bunda RX5500 var gariba.
Hocam sadece RTX 2060'lık sistem alırsanız iyi olmaz. Çünkü RTX için 2060 az kalıyor.
En fazla 7 bine bu var. 2060 Super'li. Geforce Espor PC-Master/GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8GB/AMD Ryzen 5 3500X/16GB DDR4/480GB SSD/Geforce Espor PC | ITOPYA

6000 civarı bir bilgisayar toplayayım sana link atayım bak.

Eğer 8K bütcen varsa efsane yoksa yine söyle bana.

Merhaba dostum,

8.800 liralık bilgisayar toplamışsın ve işlemcide Ryzen 3 3200G ekran kartınada 5500XT koymuşsun?
Tek kanal RAM koymuşsun çok eksik ve yanlış bir sistem. Olması gerekenden 3 bin lira daha fazla.

5500XT olarak bu sistem değerlendirilebilir.

Ama tabii ki de aşağıda vereceğim sistemleri arkadaşımız tercih etmeli.

1660SUPERli sistem:

RTX2060'lı sistem:
İşlemci R5 3600,
Ekrankartı Gigabyte RTX 2060 OC
SSD ( keyfe göre değişebilirsin "Kingston")
Kasa ranker cygnus ( ön Full mesh ve küçük kasa )
Bu şekilde geliştirmeleri yaptığın takdirde fiyatı 6606, 68 TL yapıyor. Buna da yönelebilirsin dostum. Linki hemen aşağıya bırakıyorum.

7K bütçeniz var ise 2060SUPERli sistem de var;
SSD yi 8 lira fark ile sx8200 pro yapmanız önerilir.
Bu kadar düştüm kardeşim bundan başkası işine yaramaz 300 TL daha artır all bu makineyı.

Dostum tekrar bir sistem toplamışsın yine aynı hatalar. Lütfen eğer bilginiz yoksa insanlara fikir vermeyin arkadaş o anki heyecanla seni dinleyip sistemi alsa hayatının hatasını yapacak.

Not: İtopya'da ki GeForce'e spor sistemide önermem. SSD kronik sorunlu, kasa hava akışı berbat PSU kötü. İşlemci 6/6 tavsiye etmiyorum. Benim attığım sistemleri incelemeniz önerilir

Son düzenleme:
Merhaba dostum,

8.800 liralık bilgisayar toplamışsın ve işlemcide Ryzen 3 3200G ekran kartınada 5500XT koymuşsun?
Tek kanal RAM koymuşsun çok eksik ve yanlış bir sistem. Olması gerekenden 3 bin lira daha fazla.

5500XT olarak bu sistem değerlendirilebilir.

Ama tabii ki de aşağıda vereceğim sistemleri arkadaşımız tercih etmeli.

1660SUPERli sistem:

RTX2060'lı sistem:
İşlemci R5 3600,
Ekrankartı Gigabyte RTX 2060 OC
SSD ( keyfe göre değişebilirsin "Kingston")
Kasa ranker cygnus ( ön Full mesh ve küçük kasa )
Bu şekilde geliştirmeleri yaptığın takdirde fiyatı 6606, 68 TL yapıyor. Buna da yönelebilirsin dostum. Linki hemen aşağıya bırakıyorum.

7K bütçeniz var ise 2060SUPERli sistem de var;
SSD yi 8 lira fark ile sx8200 pro yapmanız önerilir.

Dostum tekrar bir sistem toplamışsın yine aynı hatalar. Lütfen eğer bilginiz yoksa insanlara fikir vermeyin arkadaş o anki heyecanla seni dinleyip sistemi alsa hayatının hatasını yapacak.

Not: İtopya'da ki GeForce'e spor sistemide önermem. SSD kronik sorunlu, kasa hava akışı berbat PSU kötü. İşlemci 6/6 tavsiye etmiyorum. Benim attığım sistemleri incelemeniz önerilir
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. R5 2600 yerine R5 3600 daha performanslı ve uzun ömürlü olmaz mı?

Bu kadar düştüm kardeşim bundan başkası işine yaramaz 300 tl daha artır all bu makinayı.

Bu arkadaşın ilk attığı sistem'de hem APU işlemci hem ekran kartı var.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. R5 2600 yerine R5 3600 daha performanslı ve uzun ömürlü olmaz mı?
Evet bir bakıma öyle ama sistemde ki işlemciyi değişemiyorsak bir sorun teşkil edeceğini düşünmem sonuçta r5 2600 de güzel bir işlemci ve işini fazlasıyla görecektir

not : ilk mesajımda hatalı link vermişim 1660süperli sistemin. Düzelttim tekrar bakabilirsiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı