65 bin sıralama ile ne yapılır?

@DemonDamage , @omrx , @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE . Diş hekimliği yada mühendislik düşünürdüm ama bu sıralamaya da iyi yer gelmez gibi. Canım çok sıkkın emeğimin karşılığı bu değildi kesinlikle. Evimiz yıkıldı ona rağmen çalıştım çabaladım netlerim de çok iyiydi ama sınavda yapamadım.
Mühendislik -özellikle bilgisayar ve yazılım- bölümleri için o kadar çok örnek var ki hayatımda arkadaş olsun tanıdık olsun, birçoğu top list üniversitelerde okumamış. Sadece ne yapmak istediğini biliyor, interneti kullanıyor ve çabalıyor. Çok iyi üniversitelerin şu özelliği vardır, birçok öğrencisi zaten hırslı ve azimlidir. Bu da otomatik olarak bizi hırslı ve azimli yapar. Görece daha düşük üni.lerde bir tık sen çabalamak zorundasın, hedefini kendine hatırlatmak zorundasın gibi gibi. Naçizane fikrim şudur ki bu sıralamayla bir üniversite seçimi yapıp hayata başlamak en kârlısı olacaktır.

Mühendislik -özellikle bilgisayar ve yazılım- bölümleri için o kadar çok örnek var ki hayatımda arkadaş olsun tanıdık olsun, birçoğu top list üniversitelerde okumamış. Sadece ne yapmak istediğini biliyor, interneti kullanıyor ve çabalıyor. Çok iyi üniversitelerin şu özelliği vardır, birçok öğrencisi zaten hırslı ve azimlidir. Bu da otomatik olarak bizi hırslı ve azimli yapar. Görece daha düşük üni.lerde bir tık sen çabalamak zorundasın, hedefini kendine hatırlatmak zorundasın gibi gibi. Naçizane fikrim şudur ki bu sıralamayla bir üniversite seçimi yapıp hayata başlamak en kârlısı olacaktır.
@mehmetyara dostum 4. sene olucak artık. Bazı liseden arkadaşların mezun olurken sen daha yeni üniversiteye başlamış olacaksın. Tıptan başka bir şeye de ilgin varsa bence bu yıl tercih yap. Hayata ne kadar erken atılırsan o kadar iyi olur.
Hocam şöyle düşünüyorum ben. Ömrümün kalanını sevmediğim bir şey yapmaktansa 1 sene daha çalışırım. Daha mutlu olmasam dahi en azından denemiş olurum. Mesela iyi bir diş gelir mi şu anki sıralamamla?

@DemonDamage , @omrx , @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE . Diş hekimliği yada mühendislik düşünürdüm ama bu sıralamaya da iyi yer gelmez gibi. Canım çok sıkkın emeğimin karşılığı bu değildi kesinlikle. Evimiz yıkıldı ona rağmen çalıştım çabaladım netlerim de çok iyiydi ama sınavda yapamadım.
Eğer Mimarlık düşünürsen Bilgi Üniversitesin'e tam burslu şekilde girebilirsin. Hangi Mühendislik alanını düşünüyorsun? Ayrıca Yazılım gibi bir alanda üniversiteden çok senin deneyimin ve bilgin etkiliyor.

@DemonDamage @omrx @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam sizce diş, bilgisayar müh. mimarlık arasında bir seçim yapsanız ne seçersiniz? En iyi iş imkanı maaş hangisinde bulunur? Önerdiğiniz tercih edilen üniversite var mı?
Bil. Müh. bölümünde esneklik daha çok zannediyorum çünkü bilgisayar ve internet ile birçok şeyin kapısı açılıyor.
Mimarlık bölümünde gece gündüz ciddi bir çaba gerektiriyor. Sonucu ise bil. müh. kadar emek-kazanç doğrultusunda olmayabiliyor.
Diş ise seviyorsanız neden olmasın.

@DemonDamage @omrx @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam sizce diş, bilgisayar müh. mimarlık arasında bir seçim yapsanız ne seçersiniz? En iyi iş imkanı maaş hangisinde bulunur? Önerdiğiniz tercih edilen üniversite var mı?
Hocam şunu şöylememde fayda var aslında senin ne istediğin önemli bana soracak olarsan üçüde değil çünkü üçünede merakım yok :). Bana soracak olursan tercih günlerine git standları gez ya da aklında bir üniversite varsa ikamet ettiğin yerde git hocalarla konuş. İşin sonunda dikkatini çeken hoşuna giden bölümü yaz. Şu an bilgisayar mühendisliği aşırı yükseliyor çünkü sürekli bölüm hakkında geleceğin mesleği diye bahsediliyor. Bu doğru ancak bölüm seni tatmin etmezse eziyet çekersin mühendislik okumak kolay bir iş değil. Tıp hedefliyordun diye hatırlıyorum bence ilk işin Diş Hekimliğine bakmak olmalı. Önünde düşünmen için güzel bir zaman var şimdiden başarılar dilerim :).

Geri
Yukarı