65 OBP ile ilk 10.000 hayal mi? (Sayısal)

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Lise zamanında neredeyse hiç ders çalışmadım ve sonucunda 65 OBP ile mezun oldum fakat artık güzel bir üniversite tutturmak istiyorum. Millet YKS 2020 sınavı için hazırlanırken ben bu sene kendime temel oluşturdum ve asıl amacım YKS 2021 sınavıydı. Önümde henüz 1 sene var fakat OBP'nin 65 olması benim moralimi çok bozuyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Lise zamanında neredeyse hiç ders çalışmadım ve sonucunda 65 OBP ile mezun oldum fakat artık güzel bir üniversite tutturmak istiyorum. Millet YKS 2020 sınavı için hazırlanırken ben bu sene kendime temel oluşturdum ve asıl amacım YKS 2021 sınavıydı. Önümde henüz 1 sene var fakat OBP'nin 65 olması benim moralimi çok bozuyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Hayal değil seninle aynı zamanda sınava girenlerin durumuna bağlı 21 puan eksik başlıyorsun. Yani maksimum 539 puan alabiliyorsun. Yani sadece 21 puan etkiliyor. Bir anda herkesin puanı yükselmediği sürece iyi puanlar alabilirsin. Lakin bir ara teog da da olduğu gibi herkes Full çekerse puanları yükselirse işte o zaman dezavantajı görürsün.

Saçmalığa bak ya aynısını teoga girerken de demişlerdi 6 7 8.inci sınıfların ortalaması falan alınacak diye bir şey olmadı şimdi de lise de yapıyorlar sen hayvan gibi çalışmışsın üniversite sınavına istediğin yeri tutturacak şansın var ama kıytırıp diploma notu ya da OBP her neyse düşükse seni geri atıyor ve istediğin yer gelmiyor
Ben niye sınava giriyorum ki o zaman boşu boşuna çalışmıyayım ya ne gerek var özelde okuyanların falan OBP'sini şişiriyorlar sonra da adam sınava giriyor ne güzel iş be
Şimdi benim lise ortalamam 50 civarı çıkacak bu sene mezun olacağım
Bu ortalama yüzünden sürüncem o zaman.

Geri
Yukarı