650-700W PSU önerisi

GD Performance 600W yeter ve artar. Daha fazla güç verip de bileşen/kalite açısından Performance GD'den çok daha aşağı kalan modelleri tercih etmeyin.

Dostum dediğim gibi Performance GD yettiği için daha kalitesiz modellere yönelmeye gerek yok. Modelin incelemesine bakmadım ama 600 TL olup da 750W olan bir güç kaynağı güven vermiyor.

Var burda. Kendi kafasına kazıdığı belli şeylerin dışına çıkmayanlar. 12V kanalında 58A verebiliyor. Taywan kapasitörlü, illa Japon kapasitör olmaması kalitesiz olduğu anlamına gelmez. 80+ sertifikası ve test raporlarına bakmadan fiyatına göre kalite biçenler var. O bütçenizde FSP de Aerocool da alabilirsiniz. O sisteme az ya da fazla diyenlere de aldanmayın. Bir PSU 5-7 yıl en az bazıları 10 yıl kullanıyor çoğu kişi. İleride yapacağın upgrade'lerde de yeniden PSU derdine düşmezsin. Boş yapanlara bakma sen:):).

Bütçe 650 TL, 12V kanalından tamamını versin mümkünse. Performance GD600 alacaktım fakat 3600 ve 3060 Ti için yetersiz olacağı söylendi.

3060 Tİ ve 3600 için fazlasıyla yeter, o bütçeye en iyi PSU tercihi o olur muhtemelen.

Bu da bakılabilir ama Performance GD daha iyi MWE 650W'dan.

3060 Tİ ve 3600 için fazlasıyla yeter, o bütçeye en iyi PSU tercihi o olur muhtemelen.

Bu da bakılabilir ama Performance GD daha iyi MWE 650W'dan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güzel ürün ama, satılan yerlerde alt yorumları bunun gibi fan sesinden muzdarip. Önüne geleni beğenmek, unlike hahahah koymakla olmuyor bu işler. 😀

Hocam kim dedi bilmiyorum fakat 600W Performance GD işinizi görecektir. R5 3600 OC yapılmış olduğunu varsayarak en fazla 150W; 3060 Ti da en fazla 300W kullanacaktır diye düşünüyorum. Sistemin kalanına da rahatça yetecek bir güç kalıyor. Gold sertifikalı ve kaliteli bir ürün dururken başkasını tercih etmeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güzel ürün ama, satılan yerlerde alt yorumları bunun gibi fan sesinden muzdarip. Önüne geleni beğenmek, unlike hahahah koymakla olmuyor bu işler. 😀

CW oranı fazla olabiliyor, ayrıca Performance GD alırsa fan ömrü daha düşük.

Fan sesini bilemem ama CW işi doğru, tabii değişim yapılabilir veya iade edebilir. Zaten alternatif olarak önerdim MWE650'yi. MWE650, ZM650'den daha iyi bir tercih sayılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı