650 Ti'nin 90 derecede fanları çalışmıyor

ozula46

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro Retina 2014 15"
Meslek
Bilişim Teknolojileri Stajyeri
Arkadaşlar CS:GO oynuyorum fark etmemişim fanlar durmuş ekran kartı kendini korumaya aldı aşırı ısınmaktan. Bilgisayarı tekrardan çalıştırdım fanlar dönmüyor 2-3 kere yeniden başlattım fanlar dönmüyor MSI Afterburner ile fanları 100"e aldım olmadı vurdurma yöntemini denedim gene olmadı.
650 Ti Boost.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar CS:GO oynuyorum fark etmemişim fanlar durmuş ekran kartı kendini korumaya aldı aşırı ısınmaktan. Bilgisayarı tekrardan çalıştırdım fanlar dönmüyor 2-3 kere yeniden başlattım fanlar dönmüyor MSI Afterburner ile fanları 100"e aldım olmadı vurdurma yöntemini denedim gene olmadı.
650 Ti Boost.
İçinin açılması lazım gibi duruyor belki fanın güç bağlantısı yerinden oynamış olabilir.

650 Ti Boost.

Arkadaşlar şu işlemleri yaptım ama sonuç alamadım:
Ekran Kart Pinlerini Silgiyle Sildim.
Fan Göbekleri Temiz Elimle Rahat Dönüyor.
DDU"ile sildim yükledim gene bir şey değişmedi.

650 Ti Boost.
Ekran kartını söküp bakabilir misin? FAN pini tam yerine oturuyor mu? Aşağıya referans bir fotoğraf bıraktım. Soğutma bloğundan gelen bir kablonun oraya girmesi gerekiyor. Pin girişinin yeri karttan karta değişiklik gösterebilir.

1660553209832.png

İçinin açılması lazım gibi duruyor belki fanın güç bağlantısı yerinden oynamış olabilir.

Kasa hareket bile etmedi ama olduğu yerde duruyordu CS:GO oynarken PC kendini kapattı açtığımda fanlar dönmüyordu bu arada kasam yatay duruyor.

Ekran kartını söküp bakabilir misin? FAN pini tam yerine oturuyor mu? Aşağıya referans bir fotoğraf bıraktım. Soğutma bloğundan gelen bir kablonun oraya girmesi gerekiyor. Pin girişinin yeri karttan karta değişiklik gösterebilir.

Eki Görüntüle 1486248

Benim kartımda sökmedende gözüküyor takılı herhangi bir problem yok.

Benzer bir sorunu da ben yaşıyorum. MSI 650 Ti Power Edition kullanıyorum. Kartın fanına hiçbir şekilde müdehale edemiyorum. Kart 90,95 derecelere ulaşınca fan açıyor. Fanı açtığı zaman Afterburner ile ayarlamaya çalıştığım fan hızına geliyor.

Geri
Yukarı