650 TL sıvı soğutma tavsiyesi

Guard1an

Decapat
Selamun aleyküm arkadaşlar. Benim işlemcim FX-8350 Steam PUBG'ye girince oyunum anlık 30 FPS'lere düşüyor. Düştüğü zaman işlemcimin kullanımı %80 ve %90 oluyor. Sıcaklık ise 80 oluyor. 5-10 saniye sonra işlemci kullanımı %50 %60 olup düzeliyor ve o zaman FPS mi etkilemiyor. Normal çalışıyor ama bunu 1 dk da bir sürekli yaşıyorum. Sıcaklıktan mı bu sorun eğer sıcaklıktan ise yeni bir sıvı soğutma alacağım.

Alacağım sıvı soğutmaları buraya bırakıyorum COOLER MASTER MASTERLIQUID LITE 120 AM4 UYUMLU 120MM SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da COOLER MASTER MASTERLIQUID LITE 240 (120MMx2) AM4 UYUMLU SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Hangisi daha iyi soğutur? Hangisini almalıyım? 2 fanlı olana o parayı vermeye değer mi yoksa tek fanlı olanı mı almalıyım? Bütçem 650 TL işlemci soketim AM3+ şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

CM'nin giriş seviyesi sıvı soğutmalarında sıvı sızıyor diyorlar ve fanlarının sesi motordan farksız.
Size önerim:
Marka hakkında bilmiyorsanız söyleyeyim, yurt dışında ünlü bir firma ve çoğu kişi soğutucu olarak bu markayı tercih ediyor. Fiyatı da uygun.

CM'nin giriş seviyesi sıvı soğutmalarında sıvı sızıyor diyorlar ve fanlarının sesi motordan farksız.
Size önerim:
Marka hakkında bilmiyorsanız söyleyeyim, yurt dışında ünlü bir firma ve çoğu kişi soğutucu olarak bu markayı tercih ediyor. Fiyatı da uygun.

Kasasını kullanıyorum 240 TL'lik bir kasa yerden yere vurdum hala yamulma yok.

Peki arkadaşlar ben bu sıvı soğutmayı alınca oyunumdaki FPS dropu giderirmi ekran kartım GTX1060 6 GB işlemcim FX8350 RAM'lerim de sıkıntı çıkartıyor olabilir DDR 3 2 tane 2 GB var 2 tanede 4 GB RAM var toplamda 12 bunları değiştirmem lazımmı ve frekansları 2 liklerin MHz'leri 1333 MHz 4 lüklerinki 1600 olması lazım sizce RAM'de sıkıntı yaratıyor olabilir mi zaten değiştireceğim önce hangisini almalıyım sıvı soğutmamı yoksa HyperX'in DDR3 Fury Black 1600 MHz RAM'lerini MHz düşük kalacağı için overclock ile 2000 yapacağım sizce önceliği hangisine vermeliyim sistemimde SSD var bilginize.

Yeni konular

Geri
Yukarı