650 TL'ye ekran kartı tavsiyesi

Bütçe
700

Haluk Bulut

Decapat
Daha fazla  
Meslek
ODTÜ Ingilizce Öğretmenliği ve SUNY yabancı diller Eğitimi Öğrencisi.
Herkese selam, uzun süredir ekran kartımı değiştirmek istiyorum çünkü istediğim gibi performans alamıyorum. İkinci el fiyatı 600-650 TL olan (Hak edecekse 700 de olabilir.) bir ekran kartı önerebilirseniz çok sevinirim. AliExpress fiyat konusunda iyi ancak, alınır mı oradan bilemedim mining konusundan dolayı. PSU'm 500W, fazlasıyla yeterli olacağını düşünüyorum bu fiyat bandındaki GPU'lar için. Ben bu bileşen muhabbetlerinden çok anlayan birisi değilim, yani teknik bir şeyler söyleyecekseniz lütfen buna göre yazın çünkü yormak istemem sizi tekrar yazdırarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda 2. el fiyatları sıfırdan daha pahalı. :D
Rx 570 bulabilirsen o fiyata bak istersen ama gerçekten 2. el piyasası uçmuş.
RX 550 buldum iki tane sıfır. sence birinci nesil 3.6Ghz i3 işlemci ile bir sıkıntı yaratır mı?
Bir de aşağıdaki iki ekran kartının arasında sadece fiyat farkı mı var? eğer fark sadece fiyat değilse hangi özellikleri farklı ve bu farklar pahalı olanı almaya değer mi? Turbox AMD Radeon RX 550 2 GB GDDR5 128 Bit HDMI DX12 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

MSI RX 550 2GT LP OC 128 Bit GDDR5 2 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:
Bir de aşağıdaki iki ekran kartının arasında sadece fiyat farkı mı var?
Normalde transistör kalitesi, soğutma yapısı ve kalitesi farklılık gösterir aynı kartın farklı modellerinde. Normalde diyorum çünkü Turbox normal bir marka değil. Ha RX550 zaten fazla güç çeken ve çok ısınan bir kart değil, tek fanlı modeli de alabilirsiniz ama Turbox almayın.
Ayrıyetten sıfır RX550 yerine ikinci el GTX 960 almanız daha iyi olur.

Normalde transistör kalitesi, soğutma yapısı ve kalitesi farklılık gösterir aynı kartın farklı modellerinde. Normalde diyorum çünkü Turbox normal bir marka değil. Ha RX550 zaten fazla güç çeken ve çok ısınan bir kart değil, tek fanlı modeli de alabilirsiniz ama Turbox almayın.
Ayriyeten sıfır RX550 yerine ikinci el GTX 960 almanız daha iyi olur.

Peki GTX 960 veya RX550 i3-540 işlemcide bottleneck durumu yaratacak mıdır? Yanlış bilmiyorsam 3.7GHz olması lazımdı işlemci. Eğer yaratacağını düşünüyorsanız işlemci önerisinde bulunabilir misiniz? Serverlar için üretilen işlemcilerin başarılı olduğunu duymuştum. Tavsiyeniz var mıdır?

RX 550 buldum iki tane sıfır. sence birinci nesil 3.6Ghz i3 işlemci ile bir sıkıntı yaratır mı?
Bir de aşağıdaki iki ekran kartının arasında sadece fiyat farkı mı var? eğer fark sadece fiyat değilse hangi özellikleri farklı ve bu farklar pahalı olanı almaya değer mi? Turbox AMD Radeon RX 550 2 GB GDDR5 128 Bit HDMI DX12 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

MSI RX 550 2GT LP OC 128 Bit GDDR5 2 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
TurboX asla alınmaz hocam, RX 470 bakın derdim ama işlemciniz çok düşük. Darboğaz olacaktır.

TurboX asla alınmaz hocam, RX 470 bakın derdim ama işlemciniz çok düşük. Darboğaz olacaktır.
GTX 960lara bakıyorum şimdi. ancak işlemcim beslemeyecek anlaşılan. besleyebilecek en ucuz işlemci nedir bir bilginiz var mı?
i3 540 işlemci büyük ölçüde darboğaza sebep olacaktır. Xeon işlemciler hakkında pek bilgim yok o yüzden tavsiye veremiyorum.
çok teşekkür ediyorum yardımınız için.

Geri
Yukarı