6500 TL Bütçeli İş Sistemi Toplama

Ahmet Soner

Decapat
Daha fazla  
İşim için kullandığım müzik yazılım programlarında (Digital Audio Workstation) çeşitli sorunlar yaşadığım için, işlemcisi güçlü bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum fakat iş düşündüğümde daha karışık çıktı. Öncelikle toplayacağım bilgisayara Windows işletim sistemi yanı sıra deneme amaçlı Hackintosh kurmayı planlıyorum. Anakart için bana gerekli olan şeyler ise, 64 GB maksimum kapasiteli RAM, en azından 1 adet Type-C girişi (Harici ses kartımın bağlantısı Type-C olduğundan şart) olması benim için ileriye dönük iyi olur. RAM ihtiyacım ileride de bütçe olduğunda yükseltilebileceği için 16 GB yeterli olacaktır. Ekran kartı konusunda işlemcinin sağlayacağı dahili ekran kartı benim için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Bu sistemde oyun veya görüntü değil de ses işleyeceğim için ekran kartına bütçe ayırmak pek akıllıca gelmiyor. Yine de en azından şu olsun ve şu yüzden olsun gibi bir fikriniz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum çünkü ekran kartının neden gerektiği hakkında pek fikrim yok ve dahili ekran kartları hakkında da çok bir şey bildiğim söylenemez. Bütçem üç aşağı beş yukarı 6000 ile 7000 TL arasında. Önerilerinizi bekliyorum.

Ayrıca şöyle bir 3-4 aylık ikinci el bir sistem için 5900 TL para vermek sizce nasıl olur?
Not: Ekran kartı hariç 5200 TL

İNTEL CORE İ7 7700K 4.2GHZ X8 İŞLEMCİ
SAPPHİRE RX 580 NİTRO+ 4GB EKRAN KARTI
ASUS ROG STRIX Z270I 4266MHZ(OC) DDR4 GAMING ANAKART
ADATA XPG SPECTRIX D80 8GB 3000MHZ SIVI SOĞUTMALI RGB RAM
CRUCİAL MX300 525GB SSD
AKASA VENOM A10 RGB SIVI SOĞUTMA
THERMALTAKE SMART RGB 80PLUS 500W PSU
XİGMATEK HAWTHORN KASA
RAMPAGE 4X RGB RB-K4 FAN KUMANDALI

Son düzenleyen: Moderatör:
İşim için kullandığım müzik yazılım programlarında (Digital Audio Workstation) çeşitli sorunlar yaşadığım için, işlemcisi güçlü bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum fakat iş düşündüğümde daha karışık çıktı. Öncelikle toplayacağım bilgisayara Windows işletim sistemi yanı sıra deneme amaçlı Hackintosh kurmayı planlıyorum. Anakart için bana gerekli olan şeyler ise, 64 GB maksimum kapasiteli RAM, en azından 1 adet Type-C girişi (Harici ses kartımın bağlantısı Type-C olduğundan şart) olması benim için ileriye dönük iyi olur. RAM ihtiyacım ileride de bütçe olduğunda yükseltilebileceği için 16 GB yeterli olacaktır. Ekran kartı konusunda işlemcinin sağlayacağı dahili ekran kartı benim için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Bu sistemde oyun veya görüntü değil de ses işleyeceğim için ekran kartına bütçe ayırmak pek akıllıca gelmiyor. Yine de en azından şu olsun ve şu yüzden olsun gibi bir fikriniz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum çünkü ekran kartının neden gerektiği hakkında pek fikrim yok ve dahili ekran kartları hakkında da çok bir şey bildiğim söylenemez. Bütçem üç aşağı beş yukarı 6000 ile 7000 TL arasında. Önerilerinizi bekliyorum.

Ayrıca şöyle bir 3-4 aylık ikinci el bir sistem için 5900 TL para vermek sizce nasıl olur?
Not: Ekran kartı hariç 5200 TL

İNTEL CORE İ7 7700K 4.2GHZ X8 İŞLEMCİ
SAPPHİRE RX 580 NİTRO+ 4GB EKRAN KARTI
ASUS ROG STRIX Z270I 4266MHZ(OC) DDR4 GAMING ANAKART
ADATA XPG SPECTRIX D80 8GB 3000MHZ SIVI SOĞUTMALI RGB RAM
CRUCİAL MX300 525GB SSD
AKASA VENOM A10 RGB SIVI SOĞUTMA
THERMALTAKE SMART RGB 80PLUS 500W PSU
XİGMATEK HAWTHORN KASA
RAMPAGE 4X RGB RB-K4 FAN KUMANDALI
Size bu sistemi önerebilirim iş için ryzen 5 2600 gayet yeterli bir işlemcidir ve 1080 sizi her türlü konuda tatmin edecektir;
Screenshot_2019-04-22-22-36-20.jpeg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı