6500 TL i3 10100F ve GTX 1660 sistem nasıldır?

lkm13_688

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam. Ben 6500TL civarında bir sistem topladım. Eksiklerim veya tavsiyeleriniz varsa bekliyorum. İşlemci, anakart, ram(2 adet), ekran kartı, kasa, psu, ssd. Genel olarak oyun oynayacağım. İleriye dönük olmasını istiyorum. 2021 yazında veya 2022 gibi ekran kartı ve işlemci değiştirebilirim bu yüzden ileriye dönük olmasını istiyorum. Valorant, GTA V, R6, FH4 gibi oyunlar oynayacağım. Yardımcı olanlara teşekkürler.

Kötüdür hemen topluyorum.

6500 TL.

Benim bir arkadaşım bu özelliklerden aldı. Eğer oyun oynamayacaksan fazlasıyla işini görür ama oynayacaksan işlemci sıkıntı çıkarabilir(ne kadar da i3 10100F olsa da).Örneğin Valorant'ta karakter seçerken karakter ekranı geç gelebilir vs. 1050 Ti'da senin işini maksimim 2 yıl görür(oyun oynayacaksan).Yani pek önermem senin bütçen ne kadar?

Benim bir arkadaşım bu özelliklerden aldı. Eğer oyun oynamayacaksan fazlasıyla işini görür ama oynayacaksan işlemci sıkıntı çıkarabilir(ne kadar da i3 10100F olsa da).Örneğin Valorant'ta karakter seçerken karakter ekranı geç gelebilir vs. 1050 Ti'da senin işini maksimim 2 yıl görür(oyun oynayacaksan).Yani pek önermem senin bütçen ne kadar?
Oyun oynayacağımı ve bütçeyi yazmıştım. SSD olduğu için karakter ekranının da geç geliceğini sanmam. Valorant örnekti zaten. Günde 2 saat civarı oynarım. Ayrıca 6500TL bütçede 1050 Ti çok anlamsız. 2 sene de işimi görüceğini sanmam.

Oyun oynayacağımı ve bütçeyi yazmıştım. SSD olduğu için karakter ekranının da geç geleceğini sanmam. Valorant örnekti zaten. Günde 2 saat civarı oynarım. Ayrıca 6500TL bütçede 1050 Ti çok anlamsız. 2 sene de işimi görüceğini sanmam.

Çoğu yeni alınan bilgisayar zaten ortalama 5 sene güncel oyunları kaldırır.

O geç gelme harddisk kullandığından olabilir ayrıca 2021 e gireceğiz halen 1050ti öneriyorsun.

Çoğu yeni alınan bilgisayar zaten ortalama 5 sene güncel oyunları kaldırır.
Yani bu sistem 5 sene kaldırmaz da yine de işimi görür. Kalite meraklısı değilim zaten. Oyunu açsın yeterli benim için.
Kötüdür hemen topluyorum.

6500 TL.
Hocam 700W biraz fazla değil mi? 550 veya 600W daha iyi olur bence. İleride PSU da değiştiririm çok sorun olmaz o. Artan parayla işlemci arttırabilirim veya SSD ekleyebilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı