6500 TL Laptop Önerisi

En yakin kdv indirimi ne zaman acaba biliyor musunuz ? Tulpar t5 v13.1 almayi dusunuyordum ama isi degerleri beni korkuttu.

Isı değerleri seni korkutmasın yazın yapılan testlerde msı, asus gibi markalar da farklı değil. Aynı işlemci ve ekran kartı olan alete 6500-7000tl vermek yerine, 4999tl Monster T5 13.1 al.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

burada msı laptop için yeni yapılmış bir test var, o da 80-90 dereceleri görüyor.

Son düzenleme:
Eger tulpari alirsam + 8 gb ram ekleticem. Hdd de eklersem fiyati 5600 civarina gelecek. Eger kdv indirimi yakalarsam asus olan model 5900 civarina dusuyor. O zaman gidip asus olani almam daha mantikli degil mi ? Bu arada sanirim kdv indirimlerinin gunleri belli degil.

Eger tulpari alirsam + 8 gb ram ekleticem. Hdd de eklersem fiyati 5600 civarina gelecek. Eger kdv indirimi yakalarsam asus olan model 5900 civarina dusuyor. O zaman gidip asus olani almam daha mantikli degil mi ? Bu arada sanirim kdv indirimlerinin gunleri belli degil.

Satıcısı 'hepsiburada' olan ürünler bazen kdv indirimine giriyor. O ürünler de çoğu zaman mevcut indirimler devre dışı bırakılarak yapılıyor. Denk getirirsen markalardan bağımsız olarak en ucuzunu almak mantıklı. Onun dışında 1080p oyun oynamak için 8gb ram yeterli geliyor İş için kullanacaksan belki eklemek gerekebilir. Bu arada 1060 zaten Fullhd kartı. Hdd şart değil, ileride ssd eklemek mantıklı olabilir. Monster n11'de bazen %10 indirime giriyor, ben o şekilde 500tl ucuza almıştım. Yani denk getirirsen 5000tl civarında 16gb ram ve 1tb hdd ile de alınabilir.

Son düzenleme:
Bende ortalama 4000 TL 5000 TL arası dizüstü bakıyorum kararsız kaldım. Daha önce MSI GS70 modelini kullandım bu kadar ısınan bir bilgisayar görmedim elimi koyamıyorum üst tarafa ama klavyede sorun yoktu. Bende şimdi Monster T5 V13.1 almak istiyorum ondada ısınıyor filan diyorlar ısınmayan dizüstü yok doğal olarak. MSI GE 62VR ısı durumu bilmiyorum ama GE72VR almak istemiştim ilk başta w,a,s,d tuşlarının orası yoğunlukla ısınıyormuş bende kararsız kaldım. Para var ama birşey seçemiyorum.
Bu bilgisayar geçiyor aslında aklımdan bir yandan da MSI GE62VR 7RF(Apache Pro)-425XTR i7-7700 16GB 1TB+128SSD 3GB Vga 15.6 Dos (GTX1060)

Valla kardeşim şu son 1 ayda o kadar araştirdim ki sana anlatamam. Sonuç olarak anladim ki monsterin v 13.1 in isi degerleri normalmiş .

Asus GL702VM-GC144T Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 128GB Fiyatı

Asus un bu modelini alan daha yeni alan bir arkaďaş gordum. Bir kaç kişi geçen ay hb dan kdv indirimi ile 6000 tl civarina alabilmişler aleti. Baska bir forumda konu açmışlar. Onlar da bilgisayarin gpu , cpu sunun 90 dereceyi gordugunu belirtmisler. Anlayacagin ister monster al ister msi ister asus bu bilgisayarlar havanin da etkisiyle isiniyor. Ilk basta bana fazla gelmisti ama baska markalarda da bu olayi gorunce bana normal geliyor artik. En son karara vardim. Bilgisayari eylul ayinda alacagim zaten . Eylul ayina kadar eğer hb da kdv indirmi yakalarsam yukardaki asus modelini alacagim . Hem 17.3 inch ekrani var ayrica ekrani 75 hz . Ama indirim yakalayamazsam ilk firsatta gidip monsterdan v 13.1 modelini alacagim.

Valla kardeşim şu son 1 ayda o kadar araştirdim ki sana anlatamam. Sonuç olarak anladim ki monsterin v 13.1 in isi degerleri normalmiş .

Asus GL702VM-GC144T Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 128GB Fiyatı

Asus un bu modelini alan daha yeni alan bir arkaďaş gordum. Bir kaç kişi geçen ay hb dan kdv indirimi ile 6000 tl civarina alabilmişler aleti. Baska bir forumda konu açmışlar. Onlar da bilgisayarin gpu , cpu sunun 90 dereceyi gordugunu belirtmisler. Anlayacagin ister monster al ister msi ister asus bu bilgisayarlar havanin da etkisiyle isiniyor. Ilk basta bana fazla gelmisti ama baska markalarda da bu olayi gorunce bana normal geliyor artik. En son karara vardim. Bilgisayari eylul ayinda alacagim zaten . Eylul ayina kadar eğer hb da kdv indirmi yakalarsam yukardaki asus modelini alacagim . Hem 17.3 inch ekrani var ayrica ekrani 75 hz . Ama indirim yakalayamazsam ilk firsatta gidip monsterdan v 13.1 modelini alacagim.

şimdiden hayırlı olsun bende bu gece iyi bir düşüneceğim kafamda tamamlarsam yarın gidip alacağım.

Abi kendini çok kasma paran var diye gidip 6500 tl lik yatırım yapma ilk başta karar ver 1080 p için 1050ti yeter 2 k için 1070 alırsın 1060 da 1060 işte

Öncelikle kolay gelsin, bende sizin gibi önümüzdeki 2ay içerisinde laptop almayı düşünüyorum mühendislik için.Tulpar T7 V10.1.1 17.3" Gaming Laptop bunu almayı düşünüyordum fakat konuyu görünce gireyim dedim, ASUS modelini hiç görmemiştim baya da araştırmıştım.Şimdi hangisini alsam sizce MONSTER mı ASUS mu hangisini önerirsiniz.Ayrıca hb de kdv indirimi ne zaman geliyor o konuda da yardımcı olurmusunuz.

Öncelikle kolay gelsin, bende sizin gibi önümüzdeki 2ay içerisinde laptop almayı düşünüyorum mühendislik için.Tulpar T7 V10.1.1 17.3" Gaming Laptop bunu almayı düşünüyordum fakat konuyu görünce gireyim dedim, ASUS modelini hiç görmemiştim baya da araştırmıştım.Şimdi hangisini alsam sizce MONSTER mı ASUS mu hangisini önerirsiniz.Ayrıca hb de kdv indirimi ne zaman geliyor o konuda da yardımcı olurmusunuz.

Alacağın dönemde hangisi daha ucuz ise onu al. Firmaların indirim tarihleri belirsiz, biraz şansına artık.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı