6500 TL monitör dahil sistem önerisi

311989

Hectopat
Arkadaşım yazınları çalışarak para topluyor ve bilgisayar almak istiyor. 6500TL'ye monitör dahil bilgisayar önerisi yapabilecek var mı? Şimdi bilgisayarı alacak ve ileride yükseltmeler yapacak. Ben bilgisayarı aldıktan sonra piyasayı saldığım için hiçbir bilgim yok hazır sistemler hakkında. Hazır sistem veya toplama sistem önerileriniz varsa önerilerinizi beklerim :)

Dostum hangi amaçla kullanacak hani ona göre bir ekipman belirlememiz daha iyi olur yazılım mi oyun normal günlük işler için mi onu belirtirsen iyi olur.

Arkadaşım yazınları çalışarak para topluyor ve bilgisayar almak istiyor. 6500TL'ye monitör dahil bilgisayar önerisi yapabilecek var mı? Şimdi bilgisayarı alacak ve ileride yükseltmeler yapacak. Ben bilgisayarı aldıktan sonra piyasayı saldığım için hiçbir bilgim yok hazır sistemler hakkında. Hazır sistem veya toplama sistem önerileriniz varsa önerilerinizi beklerim :)

Bilgisayar biraz eski nesil olsa sizin için sıkıntı olur mu? Çünkü şu an dolar uçuyor.

Ozaman bu sisteme göz atın.
Kasa ve Power'i bilerek iyi seçtim dediğiniz gibi sistemi yükseltecekmişsiniz.
Tam 6514,52 TL ediyor.
Veya kasa ve Power'i düşürüp daha iyi bir işlemci ve ekran kartı bulabilriz.
ssd/hdd yi unutmuşum.

Son düzenleme:
Dostum hangi amaçla kullanacak hani ona göre bir ekipman belirlememiz daha iyi olur yazılım mi oyun normal günlük işler için mi onu belirtirsen iyi olur.
Oyun amaçlı.
Ozaman bu sisteme göz atın.
Kasa ve Power'i bilerek iyi seçtim dediğiniz gibi sistemi yükseltecekmişsiniz.
Tam 6514,52 TL ediyor.
Veya kasa ve Power'i düşürüp daha iyi bir işlemci ve ekran kartı bulabilriz.
ssd/hdd yi unutmuşum.
Daha iyi bir sistem toplayabiliriz diye düşünüyorum. Turbox önerisi vs istemiyorum yine de teşekkürler.
@kino

Bu bütçeye APU sistem toplamanız daha mantıklı olurdu. Özellikle de Ryzen 3 3200G olması daha iyi olur. AMD Ryzen 3 3200G Dört Çekirdek 3.6 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Aralarında neredeyse en ucuz bunu bulabildim. Gerçekten fiyatlar fırlamış. Onun dışında bulabildiğim +800TL farkla birkaç sistem var ama arkadaş ne diyecek bilemiyorum. Konu hakkında tecrübesi olanlar bu sistemleri yorumlarsa sevinirim :)

Not: PSU'yu daha sonradan değiştirmesi şartıyla bunları önereceğim tabii ki.

Sıfırmı ikinci elmi alacaksın bilmiyorum ama GTX1050'li sistem bulabilirsin ikinci el biraz araştırma yapman lazım. Sıfırsa piyasada uygun olan bir APU sistem seçebilirsin.Yanına 16 GB RAM koyarsın.

2022 yılında gtx 1050ti/rx 550 nin altında ekran kartı almak kullanıcıya zarardır. Hem günümüz oyunları için yeterli değil hemde elinden çıkarması zor olacaktır. Bu yüzden düşük bütçelerde apu sistem toplayıp ileride ekran kartı eklemek daha mantıklı.

Geri
Yukarı