6500 TL monitör önerisi

Bütçe
6500 TL
Bu pek iyi olmadı çünkü bazı CS FACEIT maçları 45 dakikayı bile aşabiliyor. Peki 24" klasmanında başka bir alternatif var mıdır aklınızda fikirlere açığım.

Bu düz 180 ama 27 inç.

Bu düz 180 ama 27 inç.
27" ama HDR 10 olması ve 8bit olması beni cezbetti diyebilirim sanırım yüksek ihtimal bunu alacağım gibi bakalım.

İşin içinde kurgu var, bit var, sRGB genişliği var, FPS oyunculuğu var, parlaklık var. Epey kriter var. Bu isteklerinin hepsini noksansız verecek monitör yok. Normalde oyun ve işi ben ayırırım ve nereye yöneliyorsa kullanıcı onu öneririm.
Gaming monitörlerin renk doğrulukları panel 8 bit olsa da her zaman tatmin edecek düzeyde olmayabilir. Bunları bilip almanızı tavsiye ediyorum.
Lenovo F/P'liğini koruyor ve güncel model olmasıyla beraber Gigabyte'yi sollar. Seçimde daha baskın rol oynar. 27 inç olan modelini geçin. Tavsiye etmiyorum.
Pivot yok ama daha iyi görsel kalitesi olan MSI öneririm 27 inç'te.

30 dakika sonrasinda 165 Hz'e dusuyor. 165 ile 180 arasindaki fark onemsiz, dolayisiyla bu durumu bu kadar buyutmenin anlami yok.

24G2SP ile R25i-30 arasindan 24G2SP kontrast bakimindan ustun. Iki monitorun de Adobe RGB degeri %85 civari. Ama R25i-30 native 8-bit iken 24G2SP 6-bit + FRC. Dolayisiyla is kullaniminda native 8-bit oldugu icin R25i-30 daha agir basar. Benim de tavsiyem R25i-30 yonunde.

@BerkayZ87 @Saint Lucia O zaman toplu bir fikir alışverişi yapalım hocalarım eğer sizlerde uygun görürseniz tabi. 3 monitör arasında kaldım diyelim bunlar ise (Lenovo R25i-30, Lenovo Y27-30, MSI G2722). Sizce bu üçünden hangisi kesin kararla alınabilir?

Geri
Yukarı