6500 TL Oyun Bilgisayarı Toplama

GTX 1080 1080p'de %100 kullanılmıyor. Ben o PSU'yu hep önerdim. Bir sıkıntısı olan yok şükür. Sitenizdeki yazıyı okudum. Gereksizlikten başka bir şey değil. FPS oyunlarında HZ'nin büyük bir avantajı var.

2K veya 4K'da da çok performans farkı olmuyor ama. KCAS serisi PSU'lardaki bileşenler kalitesiz. Uzun vadede çok götürmez. Ayrıca siz de 60Hz monitör önermişsiniz. Hz çok önemli ise 2K ya da 1080p ve daha yüksek Hz'li bir monitör önerseydiniz ya?

Son düzenleme:
2K veya 4K'da da çok performans farkı olmuyor ama. KCAS serisi PSU'lardaki bileşenler kalitesiz. Uzun vadede çok götürmez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyrun. 3:55'e bir bakın. 1080p'de 87 FPS ama 1440p'de 89.2 FPS. Bu nasıl oluyor peki? Cevap basit. Kullanım değerleri farklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyrun. 3:55'e bir bakın. 1080p'de 87 FPS ama 1440p'de 89.2 FPS. Bu nasıl oluyor peki? Cevap basit. Kullanım değerleri farklı.

çok olmadığını söylemiştim. Ayrıca bir kere 87 FPS verdiğinde her seferinde 87 FPS verecek diye bir kural da yok. Sistem ısındıysa veyahut yorulduysa daha düşük ve dengesiz FPS vermesi kadar doğal bir şey yok. Tüm bu söylediklerime rağmen çok fark yok.

çok olmadığını söylemiştim. Ayrıca bir kere 87 FPS verdiğinde her seferinde 87 FPS verecek diye bir kural da yok. Sistem ısındıysa veyahut yorulduysa daha düşük FPS vermesi anormal değil. Tüm bu söylediklerime rağmen çok fark yok.
87 FPS ortalama değer. Üstünü de verebilir altını da. Ben orada çözünürlüğe bağlı FPS değerini izah etmeye çalışıyorum.

87 FPS ortalama değer. Üstünü de verebilir altını da. Ben orada çözünürlüğe bağlı FPS değerini izah etmeye çalışıyorum.

Yahu ben de onu anlatmaya çalışıyorum. Eğer ki bu adam 1080p testini en sona bırakmışsa sistem yorulur haliyle daha dengesiz performans verir. Ondan dolayı 87'ye düşmesi gayet normal. 2FPS için ne kavga yaptın ya. Bu testlerin amacı 1080p'de düşük performans verdiğini göstermek değil, 2K ile 1080p arasında çok performans farkı olmadığını göstermek esasen. Ayrıca bu konuda yine Technopat'ın 2K testiyle 1080p testini karşılaştırabilirsin. Bu videodakinden tamamen farklı.

Yahu ben de onu anlatmaya çalışıyorum. Eğer ki bu adam 1080p testini en sona bırakmışsa sistem yorulur haliyle daha dengesiz performans verir. Ondan dolayı 87'ye düşmesi gayet normal. 2FPS için ne kavga yaptın ya. Bu testlerin amacı 1080p'de düşük performans verdiğini göstermek değil, 2K ile 1080p arasında çok performans farkı olmadığını göstermek esasen. Ayrıca bu konuda yine Technopat'ın 2K testiyle 1080p testini karşılaştırabilirsin. Bu videodakinden tamamen farklı.
Anlamsız. Yorulma falan. Taş gibi GTX 1080. Ne olucak? Sıcaklık en fazla 70-75 derecedir. Sizin derdiniz kendinizi haklı çıkarmak. Anlamsız yazılarınız bundan.

@BERWAR ve @Silinen üye abilerimi çağırayım. Durumu sana izah etsinler. Kim haklı karar versinler. Haksız isem özür dilerim.

Anlamsız. Yorulma falan. Taş gibi GTX 1080. Ne olucak? Sıcaklık en fazla 70-75 derecedir. Sizin derdiniz kendinizi haklı çıkarmak. Anlamsız yazılarınız bundan.

@BERWAR ve @Silinen üye abilerimi çağırayım. Durumu sana izah etsinler. Kim haklı karar versinler. Haksız isem özür dilerim.

Ya ısınma konusunu bile ele almasak aynı yola çıkıyor. O testlerin amacı 1080p ile 2K arasında çok fazla fark olmadığını göstermek esasen. Technopat'ın testlerinde de 2K ile 1080p arasında farklar olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Ayrıca HZ önemli kısmını da bir güzel örttünüz. Madem HZ önemli neden gittiniz de 4K@60hz önerdiniz?

Son düzenleme:
Ya ısınma konusunu bile ele almasak aynı yola çıkıyor. O testlerin amacı 1080p ile 2K arasında fark olmadığını göstermek esasen. Technopat'ın testlerinde de 2K ile 1080p arasında farklar olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Ayrıca HZ önemli kısmını da bir güzel örttünüz. Madem HZ önemli neden gittiniz de 4K@60hz önerdiniz?
4K 144HZ monitör mü var? Kaç HZ önermemi beklersiniz?

4K 144HZ monitör mü var? Kaç HZ önermemi beklersiniz?

4K önermek zorunda mısınız?

image.png

Ayrıca topladığınız sistem 6500TL bile değil. Neyse diyecek bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı