6500 TL QHD monitör önerisi

Muhammed erol3

Femtopat
Daha fazla  
6500 TL bütçem var ve oyun olarak hem rekabetçi hem de hikayeli oyunlar oynuyorum.
Rica etsem monitör olarak öneriniz var mı?
Benim düşüncem:

Samsung LC27G55Tqbuxuf Odyssey G5 27" QHD 2K, 1 ms 144Hz FreeSync HDR10 1000r kavisli VA oyun monitörü Amazon.com.tr

VA panel alınmaz hocam. Devri bitti. IPS almalısınız. Bütçeyi biraz arttırıp bunu alın. Aldıklarınız pişman eder.

6500 TL bütçem var ve oyun olarak hem rekabetçi hem de hikayeli oyunlar oynuyorum.
Rica etsem monitör olarak öneriniz var mı?
Benim düşüncem:

Samsung LC27G55Tqbuxuf Odyssey G5 27" QHD 2K, 1 ms 144Hz FreeSync HDR10 1000r kavisli VA oyun monitörü Amazon.com.tr
Bunlar iyi monitör değil ikisi de bol bol ghosting yapıyor ayrıca Odyssey G5 kronik sorunlu. Bütçe artarsa üstteki ASUS TUF'u öneriyorum artmazsa bir önerim yoktur.

VA panel alınmaz hocam. Devri bitti. IPS almalısınız. Bütçeyi biraz arttırıp bunu alın. Aldıklarınız pişman eder.

Alıp alınmayacağı tartışır ama hemen hemen her marka hala VA panel monitör piyasaya sürüyor bunu görmemek için kör olmak lazım.

Alıp alınmayacağı tartışır ama hemen hemen her marka hala VA panel monitör piyasaya sürüyor bunu görmemek için kör olmak lazım.
Ghosting ve daha iyi renk kalitesi istemiyorsa 600-700 TL arttırmasın bütçesini tabii. Konu açmış ben de bildiğimi söyledim parasını daha çok hak eden bir şey sonuçta TUF.

Ghosting ve daha iyi renk kalitesi istemiyorsa 600-700 TL arttırmasın bütçesini tabii. Konu açmış ben de bildiğimi söyledim parasını daha çok hak eden bir şey sonuçta TUF.

Gölgelenme VA panellerin en büyük sorunudur. Ancak bu Curved ekranlar ile fazlaca piyasada var olmaya devam edeceklerdir dolayısıyla VA panellerde şu an gelişen bir paneldir ileride IPS panellerde olduğu gibi geliştirilip gölgelenme sorununu giderebilirler ki G7 gibi modellerde bunu başardılar diye duydum. Devri bitti cümlesini doğru bulmuyorum ama TUF parasını daha çok hak ettiği konusunda aynı fikirdeyim.

Teşekkürler bende bunu düşünüyordum. Fazla fark olmaz sandım ama bu monitör de ölü pixel veya ghosting olmaz değil mi?

Teşekkürler bende bunu düşünüyordum. Fazla fark olmaz sandım ama bu monitör de ölü pixel veya ghosting olmaz değil mi?
Ölü piksel her monitörde olabilir de olmayabilirde çok çok üst düzey alınmadığı sürece.

Ghosting olmaz bu monitörde attıklarınıza göre. Bu bütçede daha iyisi yok Türkiye'de.

Geri
Yukarı