6500 TL sessiz oyun laptopu önerisi

hadwinner16

Hectopat
Pek özellik gerektirmeyen bir Online oyun oynuyorum, laptopumda geceleri dahil oyun hep açık kalıyor, 1-2 haftada 1 gece kapanıyor. Haliyle fan sesi çok rahatsız edici oluyor. Normalde laptop aşırı ısındığı ve bu sebeple fan çok çalıştığı için oyunu oynama anlarında dışında işlemci gücünü %1'de kullanıyorum mecburen ancak sesi ve ısınmayı azaltsa da tam olarak kurtarmıyor. Hem de %1'de internette takılmak mümkün olsa da laptopun tam performansı ile takılamamak can sıkıcı oluyor elbette.

Bu koşullar göz önüne alınarak, olabildiğince sessiz çalışacak bir laptop önerebilir misiniz? Bütçe maksimum 6500 TL.

Pek özellik gerektirmeyen bir Online oyun oynuyorum, laptopumda geceleri dahil oyun hep açık kalıyor, 1-2 haftada 1 gece kapanıyor. Haliyle fan sesi çok rahatsız edici oluyor. Normalde laptop aşırı ısındığı ve bu sebeple fan çok çalıştığı için oyunu oynama anlarında dışında işlemci gücünü %1'de kullanıyorum mecburen ancak sesi ve ısınmayı azaltsa da tam olarak kurtarmıyor. Hem de %1'de internette takılmak mümkün olsa da laptopun tam performansı ile takılamamak can sıkıcı oluyor elbette.

Bu koşullar göz önüne alınarak, olabildiğince sessiz çalışacak bir laptop önerebilir misiniz? Bütçe maksimum 6500 TL.

Laptop ne olursa olsun ısınacaktır ve fanlarını çalıştıracaktır. Tavsiyem masaüstü biligisayar almanız.

Sessiz çalışan laptop yok efendim onun yerine bir sistem toplamanızı öneririm.
Laptop ne olursa olsun ısınacaktır ve fanlarını çalıştıracaktır. Tavsiyem masaüstü biligisayar almanız.

Teşekkürler ancak çeşitli sebeplerden dolayı laptop olmak zorunda. Ve elbette tam performansıyla çalışırken, oyun oynarken çok sessiz olamaz ancak en azından tam performans ile çalışmadığı vakitlerde sessiz olmasını istiyorum. Geceleri, işlemci kullanımı en fazla %10 iken ses çıkarmasın yeter, zaten bir de işlemci gücünü düşürerek biraz da oradan ısınmayı/fanın çalışmasını engellerim diye düşünüyorum.

Oynadığınız oyunun adı nedir? Çok güçlü bir oyun değilse orta halli bir laptop iş görecektir.

Oynadığınız oyunun adı nedir? Çok güçlü bir oyun değilse orta halli bir laptop iş görecektir.
Knight Online. Evet sistem gereksinimleri düşük bir oyun ancak oyunun açık olmasına rağmen, sessiz olma ihtimali daha yüksek olan laptoplar, gaming laptoplar olacağını düşündüğüm için konuyu bu şekilde açtım.

Knight Online. Evet sistem gereksinimleri düşük bir oyun ancak oyunun açık olmasına rağmen, sessiz olma ihtimali daha yüksek olan laptoplar, Gaming laptoplar olacağını düşündüğüm için konuyu bu şekilde açtım.

Knight Online aslında çok fazla CPU isteyen bir oyun. Yani çoğu bilgisayarı yoracak bir oyun. Size tavsiyem kasası metal bir laptop almanız. Geceleri fanları düşük seviyeye çekmek sorunu çözebilir.

Knight Online aslında çok fazla CPU isteyen bir oyun. Yani çoğu bilgisayarı yoracak bir oyun. Size tavsiyem kasası metal bir laptop almanız. Geceleri fanları düşük seviyeye çekmek sorunu çözebilir.
Bir gaming laptop olmasından vazgeçebilirim ancak maalesef laptop olmalı. Laptoplar arasında da olabilecek olan neyse onu arıyorum, hani kusursuzu değil, eldeki bu görevi görecek iyisini.

Geri
Yukarı