6500 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
6500
Hocam bükçemiz 6K 10k falan değildir.
bak 10k.png

10K'ya gerek yok.

Selamlar, arkadaşımla dünden beridir görüşüyoruz. İkimizin de kafası çok karışık fakat ben biraz daha netleşir gibi oldum. Attıklarınız da biraz fikir verdi, dünden beridir de araştıra araştıra bazı fikirler edindim. Boş ve bilgisiz mesajlar atmamak için de araştırıp öyle yazayım dedim.

Öncelikle SSD 480 olmalıydı zaten, arkadaşım RAM olarak da 2x8 GB istiyor onu konuya ekleyemedim maalesef. Kaliteli ve olabildiğince ucuz sistem nasıl yapılır edilir derken şöyle bir sonuca vardım, arkadaşımla da konuşacağım. GameGaraj Leo 3T-10 bu sistemi özelleştirerek oluşturdum. Maalesef bütçeyi aştı fakat diğer türlü sistem çok kalitesiz oluyor. Herhangi bir teknoloji içeriği üreticisinden özel fiyatlı sistem de gelmedi. Sizce şu anki özelleştirdiğim sistem nasıl? Anakart konusunda bilgim olmadığı için hangisini seçmeliyim bilemedim. MSI veya ASUS ama hangi kartı seçmeliyim?

İlaveten 10100F'in iyi bir işlemci olduğunu biliyorum, arkadaşım sadece oyun oynayacak. Özellikle e-spor oyunlarını oynayacak, render işi vs. yok(belki ileride olur bilemem). R5 1600AF, R5 2600, R3 3100 gibi işlemcilerden ziyade 10100F mi tercih etmeliyiz?

sistem.png

Selamlar, arkadaşımla dünden beridir görüşüyoruz. İkimizin de kafası çok karışık fakat ben biraz daha netleşir gibi oldum. Attıklarınız da biraz fikir verdi, dünden beridir de araştıra araştıra bazı fikirler edindim. Boş ve bilgisiz mesajlar atmamak için de araştırıp öyle yazayım dedim.

Öncelikle SSD 480 olmalıydı zaten, arkadaşım RAM olarak da 2x8 GB istiyor onu konuya ekleyemedim maalesef. Kaliteli ve olabildiğince ucuz sistem nasıl yapılır edilir derken şöyle bir sonuca vardım, arkadaşımla da konuşacağım. GameGaraj Leo 3T-10 bu sistemi özelleştirerek oluşturdum. Maalesef bütçeyi aştı fakat diğer türlü sistem çok kalitesiz oluyor. Herhangi bir teknoloji içeriği üreticisinden özel fiyatlı sistem de gelmedi. Sizce şu anki özelleştirdiğim sistem nasıl? Anakart konusunda bilgim olmadığı için hangisini seçmeliyim bilemedim. MSI veya ASUS ama hangi kartı seçmeliyim?

İlaveten 10100F'in iyi bir işlemci olduğunu biliyorum, arkadaşım sadece oyun oynayacak. Özellikle e-spor oyunlarını oynayacak, render işi vs. yok(belki ileride olur bilemem). R5 1600 AF, R5 2600, R3 3100 gibi işlemcilerden ziyade 10100F mi tercih etmeliyiz?

Eki Görüntüle 984620

Hocam AMD bir işlemci tercih et bence anakart açısından daha avantajlı.

Arkadaşım bir anlık karar ile borca girip bunu almaya karar verdi: link.
Sizce iyi yaptı mı? Normalde 6-6,5 civarı bütçesi vardı, 9'a zorladı borçla vs. Sistem fiyatına göre iyi midir?

@Deepcx Kasa hakkında bir bilgim yok ancak önü kapalı duruyor. Hava akışı pek iyi olmayacaktır muhtemelen. Litepower PSU'yu da iyi değil diye duymuştum. Kasa ve PSU dışında mis gibi sistem ama. Hayırlı olsun.

Yani benim de kendimce fikirlerim vardı, 80+ Bronze olsa daha iyi olurdu gibi ama işte arkadaşımın zaten bütçesini aşan bir sistem olduğu için daha fazla yükseltme yapamazdı. Umarım kasa ve PSU üzmez.

Geri
Yukarı