6500 TL sistem toplama

Bütçe
6500 TL
Yani böyle bir bütçe harcayacakken sistemi riske atmak istemem açıkçası almışken güvenilir bir PSU'ya emanet etmek isterim sistemi.

1.seçeneği alıp 400 TL şu PSU'yu alabilirsiniz.
Zalman kaliteli markadır merak etmeyin.

1.seçeneği alıp 400 TL şu PSU'yu alabilirsiniz.
Zalman kaliteli markadır merak etmeyin.

Bu durumda hem bütçeyi aşıyorum hem de GameGaraj'ın PSU'su elimde kalmış oluyor.
Başka önerisi olan var mı ?

Son düzenleme:
Hocam PSU Gamepower veya Power Boost değil, sizi gayet rahat götürür. Sıkıntı çıktığında anında yardım ediliyor.

Hocam peki ekran kartı modeli hakkında ne düşünüyorsun.
Hocam çok kolay bir işlem. İnternette tonlarca video var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam peki işlemciyi AMD yapsak nasıl olur?

Arkadaşlar merhaba, 6500TL'lik bütçem mevcut. Oyun için sistem toplamak istiyorum. Toplama(tek siteden) veya hazır sistem önerilerinizi değerlendirmek isterim. İşlemci olarak Ryzen 5 3600, ekran kartı olarak GTX 1660 Super düşünüyorum ancak hiçbir yerde ekran kartı stoğu kalmamış gözüküyor. (Monitör olarak elimde AOC C24G1 144Hz var. Söylediğim bütçe monitörden hariçtir.)
Bu konuda aşırı bilgili değilim o nedenle bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Eğer bekleyeceksen ces 2021 12 Ocak'ta olacak ve büyük ihtimalle NVIDIA RTX 3050 ve 3050 Ti ekran kartlarını tanıtacak. 3050 için $150 ve 3050 Ti için $200 fiyat tahmini var. Ülkemize uygun fiyatlı olarak gelmesi ne kadar mümkün bilmem ama bir ihtimal var. Sonuçta 3060 Ti ($400) 4,500 TL'den girdiyse bunların da 2500TL'nin altında olması gayet muhtemel.

Eğer bekleyeceksen ces 2021 12 Ocak'ta olacak ve büyük ihtimalle NVIDIA RTX 3050 ve 3050 Ti ekran kartlarını tanıtacak. 3050 için $150 ve 3050 Ti için $200 fiyat tahmini var. Ülkemize uygun fiyatlı olarak gelmesi ne kadar mümkün bilmem ama bir ihtimal var. Sonuçta 3060 Ti ($400) 4,500 TL'den girdiyse bunların da 2500TL'nin altında olması gayet muhtemel.

Vallahi hocam şu an beklemedeyim. Ayrıca şöyle bir sistem yaptım ekran kartsız sizce nasıl yorumlarınızı belirtirseniz çok sevinirim.Ayrıca bu parçaları ayrı ayrı toplarsam 500tlye yakın kara geçiyorum fakat montaj hakkında bilgim yok.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    116,4 KB · Görüntüleme: 47
Vallahi hocam şu an beklemedeyim. Ayrıca şöyle bir sistem yaptım ekran kartsız sizce nasıl yorumlarınızı belirtirseniz çok sevinirim. Ayrıca bu parçaları ayrı ayrı toplarsam 500TL'ye yakın kara geçiyorum fakat montaj hakkında bilgim yok.

Maalesef bu konuda sormak isteyeceğin son kişilerden biriyim :/ çünkü yeterince bilgim yok ama @RPM yardımcı olabilir.
Edit: Umarım yanlış etiketleme yapmamışımdır.

Vallahi hocam şu an beklemedeyim. Ayrıca şöyle bir sistem yaptım ekran kartsız sizce nasıl yorumlarınızı belirtirseniz çok sevinirim. Ayrıca bu parçaları ayrı ayrı toplarsam 500TL'ye yakın kara geçiyorum fakat montaj hakkında bilgim yok.

Attığınız sistem iyi ancak kasa pek hava almıyor diyebiliriz. Çoğu kişi o kasada ekran kartının 80+ derecelere çıktığını söylüyor. Ancak sistemin kalanı gayet iyi. Render yapmayacaksanız da 10400F öneririm. Çünkü R5 3600'ün fiyatları son zamanlarda bayağı yükseldi.

Attığınız sistem iyi ancak kasa pek hava almıyor diyebiliriz. Çoğu kişi o kasada ekran kartının 80+ derecelere çıktığını söylüyor. Ancak sistemin kalanı gayet iyi. Render yapmayacaksanız da 10400F öneririm. Çünkü R5 3600'ün fiyatları son zamanlarda bayağı yükseldi.

Zalman N5MF 4RGB Fan ATX Bilgisayar Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu kasa nasıl olur , hava sirkülasyonu iyi midir ?
Ryzen 5 3600'ü geleceğe yönelik olarak düşündüm ileride de beni tatmin eder düşüncesiyle ama tam karar vermedim henüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı