6500 TL sistem toplama

Bütçe
6500 TL
İntel'in oyun performans daha iyi. AMD overclock yapılabiliyor. Benim ilk sayfada paylaştığım sistem gayet güzel. Ekran kartı olarak bağlantısını paylaştığımı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İntel'in oyun performans daha iyi. AMD overclock yapılabiliyor. Benim ilk sayfada paylaştığım sistem gayet güzel. Ekran kartı olarak bağlantısını paylaştığımı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SSD olarak Apacer mi öneriyorsun hocam ?

Ben kendi kullandığım Samsung'u öneriyorum. Bütçe biraz daha azsa, apacer alınabilir.

Hocam yalnız çoğu sitede önerdiğin Zalman PSU tükenmiş başka bir önerin var mı acaba?
Ayrı olarak ben anakart olarak 3200-3600MHz'e kadar destekleyen modelleri tercih etmeyi düşünüyordum sence ne yapmalıyım?

Hocam yalnız çoğu sitede önerdiğin Zalman PSU tükenmiş başka bir önerin var mı acaba?
Ayrı olarak ben anakart olarak 3200-3600MHz'e kadar destekleyen modelleri tercih etmeyi düşünüyordum sence ne yapmalıyım?
RAM olarak İntel alacaksanız, 3000 Mhz'in üstüne gerek yok. AMD'de 3600 Mhz tercih edebilirsiniz. İntel sistemlerde RAM frekansı çok büyük artışlar sağlamıyor. Güç kaynağı olarak paylaştığımız bir üsütünü önerebilirim.

RAM olarak Intel alacaksanız, 3000 MHz'in üstüne gerek yok. AMD'de 3600 MHz tercih edebilirsiniz. Intel sistemlerde RAM frekansı çok büyük artışlar sağlamıyor. Güç kaynağı olarak paylaştığımız bir üsütünü önerebilirim.

XPG Pylon 550B-BKCEU 550 Watt 80 Plus Bronze Tam Modüler Power Supply - incehesap.com PSU olarak bu ürün tatmin edici midir, eğer öyleyse 650W mı veya 550W mı kullanılmalı?

@RPM @MisakiTaro @enonertetanem arkadaşlar i5-10400F için sistem önerisi yapar mısınız bütçe Max 7000 olur. Özellikle RAM'lar ve anakartı merak ediyorum. RAM'lar kaç MHz ve CL olacak yardımcı olursanız sevinirim. Geleceğe yönelik bir sistem yaparsanız sevinirim çünkü zamanla yükseltebileceğim bir sistem olsun istiyorum Ryzen 5 3600'le bütçem çok açılıyor o nedenle 10400F istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı