6500 TL sistem toplama

Bütçe
6500
Ölü soket.
Almanızı önermem.

Hocam HDD alınabilir ama yanında 480 GB SSD alınız.
Windows yüklersiniz.
Neden ölü soket ki tam anlamadım. Anakart 1151P değil mi? Ölü soket kavramını pek anlayamadım kusura bakmayın yanlışım varsa.
Temmuz gibi almayı düşünüyorum 3T10 şu an indirimde ve 4 güne bitiyor, eski fiyatına döndüğünde SSD'yi çıkartmassam fiyat 6500TL'yi geçiyor. SSD alamam sonrasında almayı düşünüyorum 8 RAM ile birlikte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden ölü soket ki tam anlamadım.

Hocam ölü soket kavramı kısaca eski anakart ve işlemcilerdir.
10. nesil aşağısı ölü sokettir.
Böyle sistem toplamam konularına bakarsanız 10. nesil ve üstünü tavsiye ediyorlar.

Hocam o 1151 soket ölü sokettir.
Tavsiye edilen 1200 soket anakartlardır.
AMD tarafında AM4+ soket önerilir.

Hocam ölü soket kavramı kısaca eski anakart ve işlemcilerdir.
10. nesil aşağısı ölü sokettir.
Böyle sistem toplamam konularına bakarsanız 10. nesil ve üstünü tavsiye ediyorlar.

Hocam o 1151 soket ölü sokettir.
Tavsiye edilen 1200 soket anakartlardır.
AMD tarafında AM4+ soket önerilir.
Anladım teşekkür ederim de öyle olunca çok mu kötü oluyor kullanılmıyor mu dezavantajı ne peki?Piyasadaki fiyatlar malum 9.nesil'in kullanılmayacak kadar kötü olduğunu düşünmüyorum açıkcası.

Hocam kötü değil fakat 6500 TL sistemlerine bakarsanız 9. nesil sistemler önerilmiyor.

İleriye dönük olmaması.
Teşekkür ederim.Fiyatlar çok artışta Temmuz ayında 3t10 gibi bir sistem bulabilirsem indirimde yada kampanyada kaçırmayacağım. GTX 1650 alıcam kesinlikle sizce beni ne kadar götürür bu kart? Monitör de almam gerekiyor ayrıca tavsiyeniz varmı mümkünse 1300 Tl'yi geçmesin.
Warzone oynamayı düşünüyorum 144hz şart mı sizce?

GTX 1650 alacağım kesinlikle sizce beni ne kadar götürür bu kart?

Hocam birazda size bağlı.
Düşük ve orta grafik ayarlarına sizi 4-5 yıl götürür.

Monitör de almam gerekiyor ayrıca tavsiyeniz var mı?

59 TL aşması bir sorun olur mu?

Warzone oynamayı düşünüyorum 144Hz şart mı sizce?

Hocam bence şart değil.
Oyun performansını aşağıya bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam birazda size bağlı.
Düşük ve orta grafik ayarlarına sizi 4-5 yıl götürür.

59 TL aşması bir sorun olur mu?

Hocam bence şart değil.
Oyun performansını aşağıya bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok yok fiyatta küçük aşmalar sorun olmaz.Akakçe'den alışveriş yapmayı pek düşünmüyorum ama yine de sorumun cevabını aldım. Çok teşekkür ediyorum size beni bilgilendirdiginiz ve zamanınızı bana harcadığınız için.Kral adamsın hocam eyvallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı