6500 TL'ye TUF Gaming A15 için en az 2 TB'lık M.2 NVMe SSD önerisi

Bütçe
6500 TL

yika38

Gigapat
Makaleler
11
Yer
Kayseri
Esenlikler. 👋

ASUS TUF Gaming A15 bilgisayarımın SSD'sinin uzun süreli dosya işlemi yapınca kafayı yemesi, depolamasının yetersiz olması, ekstra dosyalarımı depolamak istemem ve render, Unreal Engine vb. ile uğraşmayı düşündüğümden en az 2 TB'lık M.2 NVMe SSD arıyorum.

Samsung 980 Pro ve Kingston KC3000 modelleri arasında kaldım. İkisi arasında 800 lira civarında fiyat farkı var, 980 Pro 6500 lira civarına satılırken KC3000 5700 lira civarına satılıyor.

Beni uzun süre götürecek ve uzun süreli dosya işlemlerinde kafayı yemeyecek bir SSD arıyorum. 6500 TL bütçeye hangi modeli önerirsiniz? Bu modeller haricinde de önerilere açığım.

Kingston KC3000 modelinin uzun süreli dosya işlemlerinde soğutucu blok olmadan dengesizleştiğini duydum, dizüstü bilgisayar kullandığımdan soğutucu blok takmam da çok zor. Bunun hakkında da bilgi verir misiniz?

Şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleme:
Termal ped o kadar ciddi etki ediyor mu? Macundan kat kat daha az etkisi var diye biliyorum ama macun olmaz SSD'ye.
Bende epey etki etti açıkçası. Dandik bir ped olmasına rağmen 85'i rahat gören SSD 70'lere düştü uzun yük altında.

Hepsiburada'nın kendi satıcısından buldum.

Önerebileceğiniz bir termal ped var mı? Bir de termal pedi sığdırma konusunda sorun yaşar mıyım?
Bütçenize hangisi sığarsa. Ben 50 liralık kıytırık bir ped aldım, gayet düştü sıcaklıklar. Sorun yaşamazsınız bence sığdırma konusunda. Kapağa tam temas etmiyor çünkü.

Geri
Yukarı