65000 TL Sistem önerisi

Bütçe
65000

Fakur

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisliği öğrencisi
Merhaba. Maksimum 65k kadar bütçem var. Klavye, monitör vs ihtiyacım yok. Yeni kasa almak istiyorum. Birkaç tane sorum olacak:
1) ATX anakartın MATX'lere göre ne kadar avantajı var?
2) Ryzen 7 5700x3D mi Ryzen 5 7600 mü daha iyi?
3) Hangi web sitesi daha ucuza satıyor?

Direkt olarak sistem de önerebilirsiniz. 2TB SSD, 750W Gold modüler PSU, Cooler Master Masterliquid ML240L V2 soğutucu alacağımın kesin kararını verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ATX anakartlar ile mATX anakartların tek farkı boyut. mATX anakartlar daha küçük sadece o kadar. Ryzen 5 7600 DDR5 olduğu için daha ileri dönük ve daha avantajlı. Gaminggentr önerebilirim. F/P sistemler bulunabiliyor. Masterliquid soğutucuyu da tavsiye etmiyorum. Dandik bir modeldir. Kule tipi de alacağınız işlemci için fazlası ile yeterli olur. Sıvı soğutma istiyorsanız LS520 daha mantıklı olur.

Merhaba. Maksimum 65k kadar bütçem var. Klavye, monitör vs ihtiyacım yok. Yeni kasa almak istiyorum. Birkaç tane sorum olacak:
1) ATX anakartın MATX'lere göre ne kadar avantajı var?
2) Ryzen 7 5700x3D mi Ryzen 5 7600 mü daha iyi?
3) Hangi web sitesi daha ucuza satıyor?

Direkt olarak sistem de önerebilirsiniz. 2TB SSD, 750W Gold modüler PSU, Cooler Master Masterliquid ML240L V2 soğutucu alacağımın kesin kararını verdim.
1- MicroATX ATX'e göre daha küçül
2- Aralarında çok az bir fark var ama bazı konularda 7600 daha iyi yine de 2-3 FPS fark ediyor ama yine de r5 7600 teknik olarak daha önde.
3-Her site farklı fiyatlara satar. Bu size kalmış en uygununu siz bulacaksınız genelde bu fiyatlara 4070 geziyor f/p anlamında iyi olmadığım için öneri yapamayacağım.

63K tutuyor.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sanırım matx mb alıp ethernet kablosu ve bt dongle'ı takıcam. 7600 almak daha mantıklı geliyo. DeepCool markasını bilmiyorum iyi bir marka mı? XPG markasını da bilmiyorum. O nasıl bir marka? Aşağıdaki sistem aklıma yattı.
1708786721769.png

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sanırım mATX MB alıp Ethernet kablosu ve BT Dongle'ı takacağım. 7600 almak daha mantıklı geliyor. DeepCool markasını bilmiyorum iyi bir marka mı? XPG markasını da bilmiyorum. O nasıl bir marka?

DeepCool da XPG de güzel marka. İşlemci de 7600 tercih etme bence. 7500F tercih et. Arada neredeyse hiçbir fark yok. 7500F daha ucuz onu tercih et.

7600 nasıl daha ucuz? Ucuz ise onu tercih et o zaman.
tray versiyonlarında 7600 daha ucuz. mpk olanlarda 7500f daha ucuz. mpk alsma bile aradaki 200tlyi veririm açıkçası

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sanırım matx mb alıp ethernet kablosu ve bt dongle'ı takıcam. 7600 almak daha mantıklı geliyo. DeepCool markasını bilmiyorum iyi bir marka mı? XPG markasını da bilmiyorum. O nasıl bir marka? Aşağıdaki sistem aklıma yattı.
Eki Görüntüle 2125147
bu kasaya bu işlmeci soğutucu sığmıyo sanırsam. bunu düzelticem

Yeni konular

Geri
Yukarı