65000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
60-65
Parçaları akakçeden en ucuz fiyatlarına @Sametgnr bakarak alın. Benim attıklarım satıcı bazlı ucuza satıldığı için artan paraya kasa ve güç kaynağının kalitesini arttırmış olursunuz. Attığım linklerden bakabilirsiniz. Benim önerdiğim kasa ve psu daha iyi. XPG Lancer Black 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL30 Gaming (Oyuncu) Ram (AX5U6000C3016G-DTLABWH) - incehesap.com
Hocam ilk başta RAM'leri Lexar olarak siz önermiştiniz o yüzden onlara yönelmiştim. Şimdi XPG olarak güncelliyorum o zaman?

Hocam ilk başta RAM'leri Lexar olarak siz önermiştiniz o yüzden onlara yönelmiştim. Şimdi XPG olarak güncelliyorum o zaman?

@Sametgnr Şöyle bir şey hazır sistem şeklinde alsaydın EXPO destekli en ucuz RAM o vardı. Tek tek toplayınca her satıcıda her parça olmuyor. XPG tek başına alınca daha ucuz olay fiyat yani.

Tamamdır anladım yarın İtopya'da ki parçaları alacağım. Ay başından sonra sistemi tamamen toplamış olurum. Fotoğrafını paylaşırım :) Desteğiniz için teşekkür ederim.

Tamamdır anladım yarın İtopya'daki parçaları alacağım. Ay başından sonra sistemi tamamen toplamış olurum. Fotoğrafını paylaşırım :) desteğiniz için teşekkür ederim.

Linkteki yerlerden anakart, RAM, işlemci, güç kaynağı ve kasayı almanızı tavsiye ederim. İtopya'da aynı işlemci 1500 TL daha pahalı. Keza attığınız kasa bile internette 1000 TL daha ucuza satılıyor. İtopya'dan alınca 4-5 bin TL bandında kazık yemiş oluyorsunuz. @Sametgnr

Linkteki yerlerden anakart, RAM, işlemci, güç kaynağı ve kasayı almanızı tavsiye ederim. İtopya'da aynı işlemci 1500 TL daha pahalı. Keza attığınız kasa bile internette 1000 TL daha ucuza satılıyor. İtopya'dan alınca 4-5 bin TL bandında kazık yemiş oluyorsunuz. @Sametgnr

Doğru diyorsunuz bende onları karşılaştırdım şimdi. İtopya'dan alacağım 3 parça vardı Monitörü yine de oradan alacağım. Konu da bir arkadaşın önerdiği MSI ekran. Onun dışında ki 2 parçada bile 2700 TL fiyat fark ediyor. Şimdi o 2700 TL farkı ekran kartında gaming olan modeli almak için kullanmalı mıyım sizce?

Palit NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Super JetStream OC​

Palit NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Super GamingPro​

Doğru diyorsunuz bende onları karşılaştırdım şimdi. İtopya'dan alacağım 3 parça vardı Monitörü yine de oradan alacağım. Konu da bir arkadaşın önerdiği MSI ekran. Onun dışında ki 2 parçada bile 2700 TL fiyat fark ediyor. Şimdi o 2700 TL farkı ekran kartında gaming olan modeli almak için kullanmalı mıyım sizce?

Palit NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Super JetStream OC​

Palit NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Super GamingPro​

Hocam bir de bu karta ne diyorsunuz?

GALAX GeForce RTX 4070 Ti SUPER EX Gamer​

Son düzenleme:
Epey de iki modelininde düz 4070 Ti modellerini bulabildim. Gaming Pro da ekstra olarak ARGB ve çift BIOS var. Ti Super modeli Ti yerine çıktığı için aynısı onlar içinde geçerli olacaktır. Gaming Pro bir tık daha iyi gibi gözüküyor.

Doğru diyorsunuz bende onları karşılaştırdım şimdi. İtopya'dan alacağım 3 parça vardı monitörü yine de oradan alacağım. Konu da bir arkadaşın önerdiği MSI ekran. Onun dışında ki 2 parçada bile 2700 TL fiyat fark ediyor. Şimdi o 2700 TL farkı ekran kartında Gaming olan modeli almak için kullanmalı mıyım sizce?

Palit NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Super jetstream OC​

Palit NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti Super gamingpro​

Hocam bir de bu karta ne diyorsunuz?

Galax GeForce RTX 4070 Ti Super ex gamer​

Galax'ta alınır. Soğutma ve ses olarak pek bir farkları yok. Faz sayısı olarak Galax'ta 2 tane daha fazla var. Çift BIOS yok. @Sametgnr

Epey de iki modelininde düz 4070 Ti modellerini bulabildim. Gaming Pro da ekstra olarak ARGB ve çift BIOS var. Ti Super modeli Ti yerine çıktığı için aynısı onlar içinde geçerli olacaktır. Gaming Pro bir tık daha iyi gibi gözüküyor.

Galax'ta alınır. Soğutma ve ses olarak pek bir farkları yok. Faz sayısı olarak Galax'ta 2 tane daha fazla var. Çift BIOS yok. @Sametgnr

Karşılaştırmalarına bir de buradan bakın isterseniz. Ben pek anlayamadım.

Bir de son attığım ekran kartına bakar mısınız?

@Sametgnr jetstream modelinde çok çok ufak hızında falan arttırma yapıldığı yazıyor ama onun dışında birebir aynı. Değerler çok düşük 1 FPS fazla ya alır ya almaz. Gaming Pro da çift BIOS var yazıyordu epeyde yanlış yazmıyorsa bu iyi çünkü performans ve kalite modu arasında ayarlama yapabilirsiniz. Görünüm olarak da daha premium hissettirdi bana. Kalınlıkları ve uzunlukları birebir aynı neredeyse. Hangisi ucuzsa onu alabilirsiniz. Galax>gamingpro>jetstream diye yorumladım. 3 kartta birbirine muadil sayılır farkı hissetmeyeceksiniz büyük ihtimal. Galax'ı başa koyma sebebim Palit'te 9 faz Galax'ta 11 faz olması.

Bu 3ü arasında en uygun olan Galax ve Gaming.gen.tr de 2 yıl birebir değişim garantisi yazıyordu. O dikkatimi çekti onun için sordum. Galax ile devam ediyorum o zaman.

Bu 3Ü arasında en uygun olan Galax ve Gaming.gen.tr de 2 yıl birebir değişim garantisi yazıyordu. O dikkatimi çekti onun için sordum. Galax ile devam ediyorum o zaman.

@Sametgnr 1Click sg modeli 300 TL daha pahalı ama bir üst modeli. Tasarımı daha iyi ve ekstra fan ile geliyor. Başka ne gibi farklar var bilmiyorum. Aradaki fark çok düşük olduğu için alınır. GALAX GeForce RTX 4070 Ti SUPER SG 1-Click OC 16GB GDDR6X 256 Bit DLSS 3 Ekran Kartı (47UZM6MD6MER) – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili

Geri
Yukarı