65000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
60-65
Curved arkadaşın hoşuna gitmeyebilir. Alternatif atarsanız iyi olur.

İkinci model çok daha iyi seçenek bende hem 1080P var hemde 2k var çok farkediyor oyunlarda 2kdan sonra fhd ye bakınca çamur gibi geliyor iki monitörümde asus tuf.

Hocam 7k ya çıktıysak neden 2k monitör bakmıyoruz? Bu ekran kartına FHD Hakaret gibi birşey bence.
Şu an bende 2k monitörleri inceliyordum, 27inç 2k VA panel bakabiliyor muyuz? Bir de Curved bakacak mıyız? Curved olarak da bulduğum bir kaç model var.
Tayfun hocam VA panel alınmaz demişti ama sanırım 32 inç için dedi onu.
27inç 2k VA panel için bulduğum bir kaç ekran;

öyle bir isteğim yok tamamen sizin önerileriniz doğrultusunda ilerliyorum, şu an kullanmış olduğum bir sistemim yok. İlk kez sistem topluyorum. Sizlerin tecrübe ve bilgilerinize dayalı bir sistem dizdik tamamen :)
Hocam zevkler ve renkler tartışılmaz curved aldıktan sonra sıkılıp bu ne falan demeyin. Gidip mağazadan bakın şekline bence.

@Sametgnr Samsung oddsey ghosting sorunu var. VA panel pek önermesemde Full HD yerine 2K ya geçilecekse alınabilir. 32 inç için çözünürlük yetersiz kalıyordu o monitörde hem de VA olunca renkler biraz soluk oluyor. Bunun çözünürlüğü yüksek olduğu için alınır dedim ama şu IPS 2K monitöre zorlarsanız farka değer. Monitör sonradan yükseltmesi olmadığı için ve 65-70 bin bandına kadar çıktığımız için ekstra biraz koyup attığım IPS modeli almanız en iyisi.

@Sametgnr Samsung oddsey ghosting sorunu var. VA panel pek önermesemde Full HD yerine 2K ya geçilecekse alınabilir. 32 inç için çözünürlük yetersiz kalıyordu o monitörde hem de VA olunca renkler biraz soluk oluyor. Bunun çözünürlüğü yüksek olduğu için alınır dedim ama şu IPS 2K monitöre zorlarsanız farka değer. Monitör sonradan yükseltmesi olmadığı için ve 65-70 bin bandına kadar çıktığımız için ekstra biraz koyup attığım IPS modeli almanız en iyisi.
Hocam dediğim gibi 1 kere alınacak bir şey bu 7k ya ortalama bi şey alacağımıza 8k ya güzel bir şey alalım 1000 TL sorun değil, ancak HZ değerlerine çok takılmama gerek var mı? Sanki 240 olsa daha iyi olur gibi hissediyorum ama bu seferde bütçeyi 9-10K lara çıkarmam lazım sanırım.

Geri
Yukarı