65000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
60-65
Burada paylaşmış olduğunuz sistem üzerinden bir kombinasyon yapmak daha mantıklı değil mi sizce? Aslında 4070 Super benim için performans konusunda yeterli ancak Palit'in çift fanlı modeli konusunda çok bilgi sahibi değilim. Performans iyi olsa bile estetik açıdan bir tık soru işareti oluşturuyor kafamda.

Palit modelinde faz sayısı düşük coil whine çıkacaktır. 4070 Super ASUS Dual ve MSI Gaming X Slim kullandım. İkisi de coil whine çıktı. Reddit'te araştırdığım kadarıyla üst modeller haricinde çoğu kartta bu sorun var. ASUS, Gigabyte ve MSI arasında Gigabyte en az raporlanan model. 60 bin bandında 4070 Super almak paraya yazık etmek olur. 40 bine 4070 Super hazır sistem alınabilir. Daha üstünde dediğim gibi yapabilirsiniz.

Benim sistemden ekranı ve sıvı soğutmayı çıkartırsak 64-65K lara geliyor sistemin fiyatı. 4070 Ti Super kullandık. Bir süre sıvı soğutma olmadan idare edilebilirse benim için toplamış olduğumuz sistemi de düşünebilirsiniz. Ya da ekran kartını super kullanmayarak komple bir sistem yapılabilir.

Palit modelinde faz sayısı düşük coil whine çıkacaktır. 4070 Super ASUS Dual ve MSI Gaming X Slim kullandım. İkisi de coil whine çıktı. Reddit'te araştırdığım kadarıyla üst modeller haricinde çoğu kartta bu sorun var. ASUS, Gigabyte ve MSI arasında Gigabyte en az raporlanan model. 60 bin bandında 4070 Super almak paraya yazık etmek olur. 40 bine 4070 Super hazır sistem alınabilir. Daha üstünde dediğim gibi yapabilirsiniz.
Ever haklısınız 40 bin bandında 4070 Super modeller mevcut, ancak ben söylediğim gibi 7800 x3d gibi bir işlemci kullanmak istiyorum. işlemci dışında SSD konusunda da yüksek performanslı birşey istediğim için fiyat ister istemez 55 60'lara dayanıyor. ayın sonuna kadar vaktim olacak ama kafam inanılmaz karıştı :D

Ever haklısınız 40 bin bandında 4070 Super modeller mevcut, ancak ben söylediğim gibi 7800 X3D gibi bir işlemci kullanmak istiyorum. İşlemci dışında SSD konusunda da yüksek performanslı bir şey istediğim için fiyat ister istemez 55 60'lara dayanıyor. Ayın sonuna kadar vaktim olacak ama kafam inanılmaz karıştı :D

Ekran kartını şunla değiştirin Palit'ten soğutma ve ses olarak daha iyi. Faz sayısı aynı. İşlemciyi yine 7800x3D yapın. GALAX GeForce RTX 4070 SUPER EX Gamer 1-Click OC 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3 Ekran Kartı (47SOM7MD7JBK) – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili

İnce hesap üzerinden baktıgım hazır kasada ekran kartı olarka böyle bir model kullanışmış, Colorful RTX 4070 iGame Ultra W OC V2-V 192 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe hoşuma gitti açıkcası. ama burdada birkaç arkadaşa sordum fiyat çok yüksek kalmış diyorlar, aynı işlemci bu kart 9800 pro ssd ortalama 60k ya geliyor
Düz 4070 mi kullanmışlar? 60 bine hemde. İnanılmaz pahalı.

ELITE-DUAL4070SUPER / AMD Ryzen 7 7800X3D / ASUS DUAL GeForce RTX 4070 SUPER EVO 12GB / 16GB RAM
Bu linkdekini almayı düşünüyorumda artıları eksileri nelerdir? Önerir misiniz? bütçem 60k.

5 bin ekleyince benim sisteme ekran kartı 4070 Ti Super oluyor. RAM'lerin frekansı artıyor. PSU kalitesi artıyor. Benim kartın modeli Galax'ın tepe modeliyken. Asusunki giriş-orta seviye modeli. Benimkinin güç kaynağı daha iyi. Benimkinin SSD ve anakartı daha iyi. 5 bin koyar benim linkteki ürünleri alırım. Tüm parçalardan kısılmış neredeyse. Benim en son attığım linkteki ürünleri alabilirsiniz. Bütçe çıkarsa Ti Super çıkmazsa yine Galax'ın ex modelini alabilirsiniz. Ex modeli alırsanız kasayı da bir üst seviye modelle değiştirebilecek bütçe kalır.

Gibayte 4070 super kullanıyorum cw durumu aynı 3070 olarak gigabyte var ikisindede cw sorunu var belki eagle modeli olduğundan olabilir.

Geri
Yukarı