6500TL i5 11400F sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe
6500TL
Nays ile daha uyguna gelir.

Bu ekran kartını hiç araştırmadım. Fiyatının diğer ekran kartlarına göre ucuz olmasının sebebi nedir?

Bu ekran kartını hiç araştırmadım. Fiyatının diğer ekran kartlarına göre ucuz olmasının sebebi nedir?
F/P, piyasaya yeni yeni giriş yapmış olması. Başlarda sürücü sorunları vardı ve performansı baya dengesizdi fakat şuan hafiften düzeldi denebilir. @Tesla Bobini aktif olarak kullanıyordu sanırım sorunuz varsa sorabilirsiniz ona. Şuanki rakibi RTX3060, Ray Tracing performansı AMD muadili RX6600'e göre daha iyi.

Intel harici ekran kartı piyasasına yeni girdi. O yüzden rakiplerinden pazar payı kapabilmek adına ürünlerini daha rekabetçi fiyatlardan sunuyor şu an.

Çok nadiren bazı oyunlarda uyumluluk sorunu çıkarabiliyor yeni bir kart olduğu için. Bu kart haricinde RX6600 modeline bakabilirsiniz. Bu bütçede RTX3050 gibi NVIDIA GPU'lar çok kötüler.

Intel harici ekran kartı piyasasına yeni girdi. O yüzden rakiplerinden pazar payı kapabilmek adına ürünlerini daha rekabetçi fiyatlardan sunuyor şu an.

Çok nadiren bazı oyunlarda uyumluluk sorunu çıkarabiliyor yeni bir kart olduğu için. Bu kart haricinde RX6600 modeline bakabilirsiniz. Bu bütçede RTX3050 gibi NVIDIA GPU'lar çok kötüler.

Sizce Intel mi daha mantıklı RX 6600mü ya da indirim bekleyip 6700 falan mı alayım.

Sizce Intel mi daha mantıklı RX 6600mü ya da indirim bekleyip 6700 falan mı alayım.

RX6700 iyi bir tercih olur. AMD Intel'e kıyasla daha uzun süredir bu pazarda olduğu için oyunlarla uyumluluğu ona göre biraz daha iyi olur. Ama bu uyumluluk sorunları ömür boyu sürecek bir şey değil. Intel ekibi oyun geliştiricileri bu alanda çalışma gösteriyorlar. Ayrıca saf performans olarak ARC750 RX6600'den daha iyi. Tabii RX6700'ün de gerisinde.

Geri
Yukarı