6500TL sistem önerisi + monitör

Bütçe
6500

Tokmak Sallayan

Hectopat
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 6500 TL bir sistem ve yanında 1000-1400TL arası 144Hz 1MS monitör almak istiyorum, bana hazır sistem almak daha uygun geldi. Birkaç sistem topladım tek tek gösterip yorumlayayım;
6595 İtopya.png

6600 itopya.png

İtopyadaki bu iki sistemde değişen sadece kasa ve PSU'ları; ayrıca ana kartlar alternatif olarak MSI B450M-A PRO Max modeline 110TL, MSI B450M PRO-M. 2 Max modeline 150TL farkla değiştirilebiliyor. Ayrıca 45TL farkla RAM'ler 3000MHz'e düşürülebiliyor ama böyle kalmasında sorun yok.

Sinerji 6500.png

Bu da sinerjiden topladığım sistem, İtopyadan farklı olarak işlemcisi R5 3600, RAM'lari 3000MHz ve kasa/psu olarak kafamda soru işareti kaldı, bu kasayı düşünmemin sebebi de M.2 SSD'yi 512 GB seçebilmem ve ekran kartının Gigabyte modeli olması Bu karşılaştırmadan baktığım zaman en iyi modellerden birinin bu olduğunu gördüm. Ayrıca sinerjiden bu sistemle beraber Aoc 24" C24G1 1ms 144hz 1.267 TL olarak alınabiliyor.

Anakart konusunda az bilgiye sahibim bu modeller iş görür mü yoksa sistem için fazla giriş seviyesi mi kalıyor? Farklı alternatifler varsa sistem olarak önerilerinizi bekliyorum.

Yanıtın için teşekkürler. Bu mesajını başka bir konuda daha görmüştüm ama hesaplayınca zaten benim sinerjiden topladığım sistemle aynı oluyor(yaklaşık 6600tl ve 1tb disksiz). Monitör olarak IPS önermişsin, ben de seçerken IPS ve VA arasında kaldım ama daha çok oyun oynayıp film izleyeceğim için VA daha uygun geldi bana o yüzden sinerji sistemiyle beraber monitörü almam daha uygun olur senin önerine karşılık. Anakart ve 3200mhz Ram farkı var ama zaten bu fark fiyata da yansıyor fazla verdiğim fiyata değeceğini sanmıyorum. (Sinerjide anakart opsiyonu yok.)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı