6500TL'ye Sapphire RX6600 alınır mı? Kullanan varsa memnun mu?

Gecen cuma günü 6300 e aldım boyut olarak ufak dusuk tdpli bir kart yalnız kartın biosundaki fan ayarı sessizlik odaklı ve kartı 75 derece civarında tutmaya odaklanmıs vaziyette ben afterburnerdan kullanıcı fan ayarını actım power limit %0 da 67 derece goruyorum power limit %20 yapınca 75 leri gordum. Overclock un katkısı pek yok karta 3-5 fps icin 20watt fazladan harcayıp kartı yuksek derecelerde calıstırmaya gerek yok dusuncesındeyım.

Siz de alırsanız ve afterburner kullanıyorsanız kullanıcı fan ayarını acmanızı tavsiye ederim biraz ses yapıyor ama rahatsız edici seviyede degil ve oyunlarda duyulmuyor.

F/P seviyesinde RX6600 ve özellikle Sapphire Pulse modeli açık ara en makul tercih. Bunu artık uzun uzun anlatmaya gerek yok. Yer yer RTX 3060'ı bile geçebilen bir kart ki fiyat farkı da ortada. He konu sahibinin bütçesini bilmiyorum. Hazır sistem alınırsa genellikle anakart, depolama, güç kaynağı gibi parçalarda da noksanlıklar olabiliyor. O da biraz kişinin sistem bütünlüğünü mü yoksa ekran kartı-işlemci yeterliliğini mi dikkate alacağına bağlı.

F/P seviyesinde RX6600 ve özellikle Sapphire Pulse modeli açık ara en makul tercih. Bunu artık uzun uzun anlatmaya gerek yok. Yer yer RTX 3060'ı bile geçebilen bir kart ki fiyat farkı da ortada. He konu sahibinin bütçesini bilmiyorum. Hazır sistem alınırsa genellikle anakart, depolama, güç kaynağı gibi parçalarda da noksanlıklar olabiliyor. O da biraz kişinin sistem bütünlüğünü mü yoksa ekran kartı-işlemci yeterliliğini mi dikkate alacağına bağlı.
Sanırım alıcağım teşekkür ederim.

Yorumunu görüp aldım dostum. i3 12100F işlemci ve MSI Pro H610M anakart ile kombinledim. Umarım iyi bir fiyat performans cihazı olmuştur.

Geri
Yukarı