6500XT rastgele siyah ekran oluyor

Peganeo

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5500, RX6600XT QICK
İşlemcim Ryzen 5 3400G ve içerisinde ki Vega11 ile bu problemi yaşamıyorum. 6500XT taktığım zaman rastgele bir anda oyun, masaüstü, tarayıcı fark etmeksizin saçma bir anda siyah ekran geliyor ve sadece ışıklar yanıyor ve fanlar dönüyor, ekran yok. İki tane yeni 6500XT denedim BIOS güncelledim ama sonuç yine aynı, yine aynı. Bu problemi nasıl düzeltebilirim birisi yardım etsin çünkü bilgisayarı parçalamak üzereyim.
"Görüntü sürücüsü amdwddmg yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu."
20 defa driver sildim yükledim olmadı, DDU ile sildim yükledim olmadı, tdr delay ayarladım yine olmadı, BIOS sıfırladım yine olmadı, RAM'lerin yerlerini değiştirdim yine olmadı...

B450M-A Pro Max.
R5 3400G.
2x8 C16 3000MHz.
500W PSU.
Sapphire RX6500Xt Pulse 4 GB 11314-01-20G

"Görüntü sürücüsü amdwddmg yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu."
Bu durumda yalnız değilsin . Genel problem mi yoksa donanımsal mı bilmiyorum.
Bende 3 gün önce bu hatayla karşılaştım arada bir karşıma çıkıyor rahatsız edici.
Ekran kartım sizinki ile aynı . İşlemcim 10100f. Sürücüm 22.5.2

Bu durumda yalnız değilsin . Genel problem mi yoksa donanımsal mı bilmiyorum.
Bende 3 gün önce bu hatayla karşılaştım arada bir karşıma çıkıyor rahatsız edici.
Ekran kartım sizinki ile aynı . İşlemcim 10100f. Sürücüm 22.5.2
Bende bazen sıklıkla bazen arada ekran gidiyor.
Zamanı hiç belli olmuyor. 22.4.1 sürümünden beri denedim ama hiçbir fayda bulamadım. İnternette bulabildiğim tüm yöntemleri denedim yine de problem çözülmedi. Acaba WDDM 3.0 sürücüsünde mi problem var çünkü iki tane 6500XT denedim ve sonuç aynı.

Dediğin şekilde olabilir yada kart PCI 4.0 için üretilen bir kart olduğundan bizim işlemcilerde 3.0 desteklediğinden bu yüzdende olabilir. Emin değilim umarım düzelir bu sorun.
Bulabildiğim tüm yöntemleri denedim eğer iade edebiliyorsan hemen iade et çünkü bu problemin çözüleceğini zannetmiyorum. Kartı kutuya koydum ve yarın iadeyi gerçekleştireceğim. 1650S falan almayı planlıyorum o da olmazsa sistemi satıp yeni sistem toplamayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı