650TL klavye önerisi

Romer-G versiyonu da 650 TL. Tercih edilebilir.
Birkaç ay sonra switchlerde sıkıntı çıkması muhtemel. Tepkime süresi de düşük değil.

İddialarınız için kaynak alabilir miyim?
Google'a "GX/Romer-G Switches Issues" yazmanız yeterli.
Ayrıca tepkime süresini attıklarınızla da karşılaştırırsanız çok iyi olur. Topluca bilgileniriz.
Hemen karşılaştıralım;

GX Brown:
1611856831174.png

Kailh Box White:
1611856941155.png

LK Libra Orange;
1611857114368.png

GX Brown'a göre daha hızlı oldukları anlaşılmıştır herhalde.

Hemen karşılaştıralım;

GX Brown:
Eki Görüntüle 856555

Kailh Box White:
Eki Görüntüle 856560

LK Libra Orange;
Eki Görüntüle 856568

GX Brown'a göre daha hızlı oldukları anlaşılmıştır herhalde.
Evet daha hızlı gözüküyorlar. Teşekkürler. Yalnız attığım klavyelerde tepkime süresi normal, arkadaş düşük demiş ama kime göre ve neye göre düşük olduğunu belirtmemiş.

Switch konusuna gelirsek, elbette bu ürünler kusursuz çıkmıyor, mutlaka birilerinde sorun olacak. Sizin attığınız veya bir başkasının attığı klavyelerin switchlerinde bir sorun çıkmayacağı garanti mi? Diye sormak isterim.

Evet daha hızlı gözüküyorlar. Teşekkürler. Yalnız attığım klavyelerde tepkime süresi normal, arkadaş düşük demiş ama kime göre ve neye göre düşük olduğunu belirtmemiş.

Switch konusuna gelirsek, elbette bu ürünler kusursuz çıkmıyor, mutlaka birilerinde sorun olacak. Sizin attığınız veya bir başkasının attığı klavyelerin switchlerinde bir sorun çıkmayacağı garanti mi? Diye sormak isterim.
Hocam ben de biraz araştırma yaptım ve bu switchlerde sorun yaşayan kişilerin sayısı fazla, bu yüzden alınmaz deniyor. Elbette hiçbir ürüne kesin bozulacak diyemeyiz, sadece sorun çıkarma olasılığı diğer klavyelere/switchlere göre daha fazla.

Düşük dediği için olabildiğince düşük olan bir şey önerdim.
Tabii ki bunun garantisi yok. Ben bir ekipman önerdiğimde bazı arkadaşlar "Sorun çıkartır mı?" diye soruyor, ben hiçbir zaman garantisini vermiyorum.

Ama Logitech'in mekanik Switchleri, kullanıcıların büyük bir kısmında sorun çıkartan Switchler. Ben bu durumda kimseye sorun yaşama ihtimalinin daha yüksek olduğu klavyeyi öneremem.

Hocam ben de biraz araştırma yaptım ve bu switchlerde sorun yaşayan kişilerin sayısı fazla, bu yüzden alınmaz deniyor. Elbette hiçbir ürüne kesin bozulacak diyemeyiz, sadece sorun çıkarma olasılığı diğer klavyelere/switchlere göre daha fazla.
Aslında ben de araştırırdım fakat bu fiyat bandında bir klavyenin denildiği kadar sorunlu olduğunu düşünmemiştim. Eğer ikinizde araştırdıysanız ve sonuçlar benzerse bana da haklısınız demek ve o kullanılan switchleri kullanan klavyeleri tercih etmeyin demek düşer.

Geri
Yukarı