650W 80+ için UPS önerisi

NonStopRocKeR

Hectopat
650W 80+ için bilgisayarimdaki donanimlari calculate ettim. Karsima cikan sonuc 1.200VA UPS onerileri.
Sizce 650 için kac VA gereklidir?

Amaci dengesiz elektrik, voltaj dusumleri veya herhangi olasi kesintiler, dalgali elektrigin onune gecmek için alinacaktir.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam UPS'lerin ömürleri çok az ve çok pahalılar. Ben de bir ara UPS almayı düşünüyordum ama 2-3 yıl sonra tak diye bozuldukları ve verilen parayı hak etmediklerini duyduğum için voltaj korumalı kaliteli bir PSU almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

voltaj korumalı kaliteli bir PSU almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum
Elektrik kesintilerinden doğabilecek sıkıntılar ne olacak? Bir önceki bilgisayarım sırf bu yüzden bozuldu. UPS hem voltajı dengeler hem kesinti de PC'yi normal bir şekilde kapatmanı sağlar. UPS sadece PC'ler için değil büyük iş makinaları mesela nakış makinalarında da kullanılıyor.

Elektrik kesintilerinden doğabilecek sıkıntılar ne olacak? Bir önceki bilgisayarım sırf bu yüzden bozuldu. UPS hem voltajı dengeler hem kesinti de PC'yi normal bir şekilde kapatmanı sağlar. UPS sadece PC'ler için değil büyük iş makineları mesela nakış makinelarında da kullanılıyor.

Ben 1.200VA alayim en iyisi. Ne olur ne olmaz. 2 ya da 3 yil bozulsun sorun yok. Her ay sacma sapan aboneliklere paralar veriliyor bu da bana koymaz. En mantikli sen konusmussun 1.200VA yeterli olur herhalde?

Ben 1.200VA alayim en iyisi. Ne olur ne olmaz. 2 ya da 3 yil bozulsun sorun yok. Her ay sacma sapan aboneliklere paralar veriliyor bu da bana koymaz. En mantikli sen konusmussun 1.200VA yeterli olur herhalde?
Bence de sen 1200 Va al her zaman geniş geniş kullanmak en iyisi. UPS kullanırken PC'yi kapattıktan sonra UPS 'yi de power tuşundan kapatırsın. Ayrıca UPS hayati önem taşıyor bana göre kullanmamak büyük hata, acemilik.

Bence de sen 1200 Va al her zaman geniş geniş kullanmak en iyisi. UPS kullanırken PC'yi kapattıktan sonra UPS 'yi de power tuşundan kapatırsın. Ayrıca UPS hayati önem taşıyor bana göre kullanmamak büyük hata, acemilik.
Tamamdir. Konu kapanmistir tesekkur ederim. 1200VA Arastirmalari yapip kaliteli guzel bir UPS alacagim..

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı