650W F/P PSU önerisi

Karşılaştırmışsınız ama fiyat bazlı olarak Zalman size bir ekstra sunmuyor. Modülerlik yok, daha üst seviye bir iç yapı yok, ekstradan verimlilik yok. En nihayetinde doğru düzgün bir incelemesi yok. XPG Pylon tarafında bilindik çoğu kaynaktan veri elde edebiliyorsunuz. Ayrıca daha ucuz.
peki yinede teşekkür ederim tekrardan hepsini gözden geçireceğim benim için en verimli olanı değil her zaman en güvenli olanı önemli olmuştur

Arkadaşlar, iki PSU arasında kaldım; Zalman GigaMax 650W, XPG Pylon 650W.

İkisi de 50.000 saat kondansatör ömür garantisi veriyor. XPG 8 korumalı 3 yıl garanti, Zalman 6 korumalı 5 yıl garanti veriyor. Sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
üzerinde kendisine ait bir PSU eskiden rx570 vardı kart 200 watt çekiyor dediğim gibi R5 5600X almayı düşünüyorum oda güçlü bir işlemci tam performansta dara düşmesini istemiyorum zalmana baktım cooler masterdan bana daha mantıklı geldi bazen kronik sıkıntılar yaşatıyormuş :)

teşekkürler XPG bu PSU ya netten bakacağım tekrardan aklımda mantıklı olarak zalman var şuan PSU konusunda kaliteli olduğunu okudum bir kaç yerde :)
Ben de normalde Zalman tercih ederdim de 12V kanalından Cooler Master'ın (bu banttakiler için) daha iyi olduğunu hatırlıyorum ama bakmak lazım. İsterseniz önce yeni alacağınız bileşenle tahmini kaç W çekeceğini hesaplayın. Belki daha düşük W ile daha yüksek verimlilik sağlayabilecek PSU tercih edebilirsiniz.
XPG Pylon 8 tane koruma, Zalman Gigamax ise 6 tane koruma sunuyor. Bu açıdan bile XPG "güvenli olma" hususunda önde zaten. Son karar sizindir tabii.

Açıkçası XPG PSU hiç denemedim ama ne hikmetse kağıt üstünde fazla (NLO çok önemli değil de SIP olması güzel) iyi görünüyor (ki çoğu tek tip üründen yola çıkarak belirlemişler sanırım) ya da gözden bir şey kaçırıyoruz. (ki o kaçan şey sanırım fan özellikleri) Belki daha güncel diyedir.
Bu arada
Ben de normalde Zalman tercih ederdim de 12V kanalından Cooler Master'ın (bu banttakiler için) daha iyi olduğunu hatırlıyorum ama bakmak lazım. İsterseniz önce yeni alacağınız bileşenle tahmini kaç W çekeceğini hesaplayın. Belki daha düşük W ile daha yüksek verimlilik sağlayabilecek PSU tercih edebilirsiniz.
12V'dan verdikleri değerler aynıymış. XPG'nin 1-2 W az ve verimliliği ondalık olarak düşük ama çokta önemli değil.

Son düzenleme:

Açıkçası XPG PSU hiç denemedim ama ne hikmetse kağıt üstünde fazla (NLO çok önemli değil de SIP olması güzel) iyi görünüyor (ki çoğu tek tip üründen yola çıkarak belirlemişler sanırım) ya da gözden bir şey kaçırıyoruz. (ki o kaçan şey sanırım fan özellikleri) Belki daha güncel diyedir.
Bu arada

12V'dan verdikleri değerler aynıymış. XPG'nin 1-2 W az ve verimliliği ondalık olarak düşük ama çokta önemli değil.
Xpg ve zalman arasında çok fark yok ama dediğiniz gibi 8 koruma xpgde mevcut zalmandada 6 var ama 5 yıl garantili xpg 3 yıl garantili garanti mevzusuda biraz kurcaladı kafamı cooler masterda çok kronik sıkıntılar baş gösteriyormuş ama araştırmalarıma göre xpgdn şuan bir sıkıntı yok yeni ürünler olduğu için zalmanda hiç sorun duymadım

Geri
Yukarı