650W PSU Önerisi

yusufkrats

Femtopat
Daha fazla  
i5 11400F ve RTX 3060 ile sistem toplamayı planlıyorum ancak PSU olarak hangi markalara güvenmem lazım bilmiyorum. PSU için 1000TL gibi bir bütçem var, 1000TL'yi fazla olmadığı sürece aşma imkanım olabilir. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam neden hazır sistem almıyorsunuz?
tamamen her parçasını beğenebildiğim bir hazır sistem bulursam öyle yapmayı planlıyorum aslında ama bazı sistemlerin parçalarında istediğim özellikleri bulamayabiliyorum

Bunu alabilirsin.
çok teşekkür ederim

@Cheshyre

NTC termistörü yokmuş SS Cool Zero'da, zaten bilmeliydim bir şeylerin eksik olduğunu...

Merak ediyorum ani akım korumasını nasıl yapıyorlar diye, NTC termistörü her PSU'da olması gereken devre elemanlarından biri.

@Cheshyre

Ntc termistörü yokmuş SS cool Zero'da, zaten bilmeliydim bir şeylerin eksik olduğunu...

Merak ediyorum ani akım korumasını nasıl yapıyorlar diye, ntc termistörü her PSU'da olması gereken devre elemanlarından biri.

Hocam daha yeni satın aldım kullanmadım bile gerçekten çok mu önemli ntc termistörü, ne olduğunu bilmiyorum ama önemli bir şeyse iptal edeyim hemen.

@Sir Benjamin iade edeyim mi?

Sistemimde RX 6600 ve Ryzen 5 2600 bulunmakta.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220627-002445_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20220627-002445_Hepsiburada.jpg
    31,6 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Hocam daha yeni satın aldım kullanmadım bile gerçekten çok mu önemli ntc termistörü, ne olduğunu bilmiyorum ama önemli bir şeyse iptal edeyim hemen.

@Sir Benjamin iade edeyim mi?

Sistemimde RX 6600 ve Ryzen 5 2600 bulunmakta.

NTC termistörü ani akımı sınırlamada işe yarayan bir devre elemanı, yeterince yüksek bir ani akım devrede elemanlara zarar vermeye gayet müsaittir.

Ha tabii büyük ihtimal ani akım yüksek olsa da devreyi bozacak kadar değil Cool Zero'da yoksa kullanan kişiler direkt şikayet yağdırırdı, o yüzden sipariş kalabilir. İçiniz rahat etmezse iade edip şunu alın:

200 TL çıkarsanız daha kaliteli bir ünite bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı